Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Barátot szeretnék, de gyűlölöm...

Barátot szeretnék, de gyűlölöm a kellemetlen szitukat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól kezdve mindig kellemetlenül éeintette a szüleimet, ha megtetszett nekem valaki (ovis szerelmek, semmi komoly). 18 évesen volt egy fiú, aki bár csúnyán bánt velem, és igazuk is volt, hogy tiltottak tőle, hamar be is láttam. Viszont innentől kezdve, olyan fura lett a szitu. Olyan érzés, mi tha azt suggalnák, hogy az lesz a legjobb, ha nem is lesz senkim


Ajj tudom, érthetetlen amit írok, de aki járt hasonló szituban talán érti.


Tehát dióhéjban: a szüleim sosem támogatták azt, higy fiúzzak. Ezt elfogadtam fiatalabb koromban. Nem akartam sosem olyan lány lenni akit ki lehet használni. Nem fogom a szüleimre a dolgot, mert igazából ez az én hibám már most. Szégyen érzet van bennem, ha egy fiú randizni hív, és azon görcsölök, hogy otthon majd mit szólnak hozzá. Illetve, ha nem jön össze a kapcsolat, akkor majd sajnálgatni fognak.


Leszeretném a szégyen érzetemet küzdeni, mindegy mi miatt alakult ki, hogy a szüleim, vagy más. Hogyan csináljam? Szeretnék párt, szeretnék randizni felszabadultan, de lelkileg annyira kötődök anyaékhoz, hogy rágódok, vajon mit szólnak majd. 26 vagyok, és kb. 16-nak érzem magam. Most kivételesen nem kérem, hogy legyetek kíméletesek. Ha bennem van a hiba, min javítsak? Szülőkkel lakok, de ez most nem fog változni egy ideig. Laktam már külön, semmi nem változott, itt az én lelkemmel van a gond. Mindig zavarba jövök, ha egy fiú kedves. Ki akarom irtani ezt a görcsösséget. Mit tegyek?


2022. ápr. 5. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát le kell győznőd a gátlásaidat!

Elsőnek barátkozz, ne randizz! Oldódj fel úgy könnyebb kezelni a szituációkat! Ne feszülj rá a randikra!

A másik meg, ne érdekeljenek a szülők hozzászólásai, ha meg is hallgatod őket! Ne befolyásoljanak! A Te életed Te látod hogy kivel érzed jól Magad!

Én is meghallgatom őket, mert úgy illik! De azt nem mindig látják jól,hogy nekem mi lenne a jó! A kritikákat, meg had mondják, ne vedd fel!

2022. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbál kívülállóként magadra tekinteni.

26 éves vagy.Sokakra ilyenkor azt lehetne mondani hogy felnőtt nő.

Törekedj a saját életedre, a saját boldogságodra.Szakadj el a szüleidtől fejben.Mármint mindig maradjanak képbe a szüleid, de már ne úgy,mint tini korodban.El kéne tudni szakadni...felnőttél, éljék az életüket ők is,és te is.Féltenek, aggódnak érted...valahol ez normális.De annak kéne az örömöt jelenteni számukra ha találnál egy normális párt, akivel boldog lehetsz.Ha nem jutnak el idáig, akkor nem egyezik az amire ők vágynak,és az amire te.Mert ők apácaként látnának szívesen,te pedig boldog szeretnél lenni párkapcsolatban.

Ők a szüleid...de te meg te vagy, egy életed van...éld úgy ahogy neked jó! Ha szeretnek a szüleid elfogadják a döntéseidet!

2022. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Barátkozással ugyanígy vagyok. Talán pszichiater kellene nekem. Utálom magam, amiért mindig rájuk hárítok, közben meg valószínűleg én vagyok egy önbizalomhiányos ember. Szerencse, hogy ez a munkámban nem látszik meg.
2022. ápr. 5. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol?
2022. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eljönnél velem egy randevúra? 28/F
2022. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!