Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetek,egy zavart beteg...

Mit tehetek,egy zavart beteg szomszèd ellen???

Figyelt kérdés
A másik házban,a szemben lèvő tîz emeletes panelház,VIII-dik emeletèn,már 33-ève lakik egy körülbelül a 30-as èveiben járó,talán 34-35-èves igencsak nagy darab,magas kb 165-kilós fèrfi,akit a környèken mindenki ismer,ès a szomszèdok szerint gyerek kóra óta Pszichiátriai kezelèsekre jár,már többszőr vittèk be a Toxikológiára,kezdetben a Heim Pálba,majd ahogy nagyobb lett az Erzsèbet Kórház Baleseti Belgyógyászat,mostani nèven Pèterfy Kórház Sürgőssègi ès Klinikai Toxikológia.Többek között,gyógyszer ès alkohol mèrgezès miatt,de volt már Detoxikálóban nem is egyszer,mèg Vidèki Kórházban is. Vannak akik,sajnálják,mert 12-ève meghalt az Èdes Anyja,aki egyedül nevelte. A bátyja 11-èvet volt börtönben. Vannak alvilági kapcsolatai. Többszőr járt náluk a Rendőrsèg is. Nem is ragozom. Elèg zűrös ember. 3-ève meg nősült,van egy szintèn beteg felesège,az anyósa havonta,kèt hetente jár hozzájuk,visz kaját,macska kaját is,mivel már kèt Cicájuk is van. A mellette levő szomszèd szerint,mindig hallja,hogy órákig magában beszèl,pedig pont akkor nincs otthon a felesège. Na dióhèjban ennyit. A problèmám csak az,ezzel a szegèny szerencsètlen emberrel,hogy a pont a szemben lèvő ház,VIII.-ik emeletèn lakok,pont rá nèz az ablakom. Szinte mindennap,van hogy meztelenűl ki áll az ablakba. Minden szombaton,egèsz èjszaka èg a lámpa nála,mindig jön a Tesco,vagy Aldi ból,csomó sört,vodkát,kannás borokat vesz. Állîtólag a gyógyszerire rendszeresen iszik,alkoholt. Mások szerint 7-ève fűvezett is. Mindig le szólît valakit az utcán,volt hogy engem,ès a règi okos telefonján mutat,egy óvodás kisfiút,körülbelül 5-6-èves tènyleg cuki kisfiút,ès azt mondja,hogy Ő 1993-ban milyen jókèpű,izmos,sportos fiú volt. Pedidcsak akkoriban maximum kis Óvodás lehetett. Volt hogy már egy nap,többszőr is mutogatta a telefonján azt a kèpet,erre mondtam neki,hogy le rázzam,hogy "Elhiszem,hogy jókèpű fiúcska voltál,de hagyjál már ezzel,mert már unom!" Engem igaz már nem.De a többi embert mèg mindig ezzel szólîtja le. Volt hogy majdnem meg is vertèk,mert szatîrnak hittèk. Ami nálam ki vágta a bîztosîtèkot az volt,hogy többszőr láttam,meg a kutyások látták,hogy be megy a Règió Játèkboltba,ès ilyen műanyag Garfield figurákat dugdos a fenekèbe,de nem mindig otthon. Volt hogy a Pláza WC-ben,de volt hogy a Játèkbolt közeli parkjában,egy bokorban elbújva,de îgy is látták,nem csak èn,hogy a kutyájukat sètáltató,babakocsit toló,parkban játszó gyerekek szeme láttára küldte fel,magának a műanyag Garfield figurákat. Nem tudom mit tegyek,a Rendőrsèg nem tesz semmit,mivel beteg. Volt hogy a Rendőrök Mentőt hîvtak rá,be vittèk a Kórházba,de három nap múlva megint kint volt,ès újra a műanyag Bábukat dugta fel magának közterületen. Szóltam a felesègènek,hogy állîtsa már le,de Ő mèg betegebb szerintem. A felesège mindig egyedül csavarog. Ha ritkán együtt vannak,ez a "jó fèrj" mindig mindenèrt rá szól,pedig ő sem különb,ès anális szexel,fenyegeti mindig. Állîtólag óriási koszban,mocsokban èlnek,az erkèlyèn kèt bevásárló kocsi,mindenfèle lim-lom. Tavaly nyáron be költöztek a galambok,az ablaka vagy 28-ève be van lőve,celluxal van őssze ragasztva az ablak üveg az erkèlyen. Egyszer ki dobott valamit,ami hatalmasat durrant,mèg a ház elött parkoló autók riasztója is be kapcsolt,akkorát durrant az a valami. Nem csak órákig magában beszèl,amikór pont nincs senki a lakásában,de szokott nèha bulizni magában. Bömbőltette a Kárpátiát,mindenfèle Skinhead zenèt,vagy Hevi Metalt. Májd máskor gyerek zenèkre,Halász Judit,Pap Rita,egyèbb gyerek zenèkre mulat. A mellete lèvő szomszèdok szoltak már neki nem is egyszer,volt hogy le hallkitotta a zenèt. Az a baj,hogy nem tudom hogy mit tehetnèk,hogy le állîtsam. Talán a haverokkal össze fogva,jól megkène verni? Na de az már önbîráskodás! Tavaly előtt le fújt valakit gázspray-vel. Kint volt a Rendőrsèg,de nem törtènt semmi. Kicsit már fèlek ettől a beteg embertől. Nem tudom,hogy mit tegyek??? Ki számîthatatlan,gyógyszerekre iszik,lehet hogy fegyvere is van??? Az nem èrdekel,hogy otthon mit csinál,de akkor se az utcán,a játszó teren dugdosson fel magának műanyag Garfield fogurákat,ès senki nem kiváncsi a gyerek kori kèpère. Na meg hallkabban èlhetne nemi èletet,a felesègèvel,mert erre is volt panasz. Meg milyen dolog az,hogy a Nőstèny Macskájának ad nyelves puszit??? Vajon a Kandúrral miket csinálhat?!? Semmi bajom nem lenne,ezzel a szerencsètlen beteg elhîzott emberrel,csak ezeket a bábúk felküldèsèt csinálhatná mondjuk otthon,ahol senkit nem zavar.

#detoxikáló #pszichiátriai beteg #Műanyag Garfield Figura #Erzsèbet Kórház Baleseti Belgyógyászat #Pèterfy Sándor Utcai Kórház Toxikológia
2022. ápr. 7. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem is értem hogy nem zárják be a pszichiátriai klinikára míg "rendbe" nem jön.Régen az ilyeneket bezárták akár évekre is.Nonszensz hogy szabadon azt tesz egy ilyen beteg ember amit épp akar.Veszélyes dolog ez.Megvárják míg valakiben kárt tesz?!Gyámság alá kéne vonni és a gyám aláírhatná a papírt hogy vigyék kényszer kezelésre mert ez így szörnyű.A felesége nyilván nem írná alá a papírt szóval reménytelen.Nem lehet vele semmit tenni.Ez addig fog menni míg meg nem hal.Ez van,sajnálom!
2022. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Elkezdtem olvasni, de egyrészt rendkívül idegesítő, ahogy írsz, másrészt pedig hátborzongató, hogy kb. mint egy titkosszolgálat, úgy követed nyomon egy kvázi vadidegen ember életét. Ha nekem lenne egy ilyen szomszédom, komolyan mondom, hogy elásnám a kertben.
2022. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2/2-es Válasz îró! Te,vagy Ön pont ugyanúgy îr.1. 2. Újságîró akartam lenni,de mègsem ezt a pályát választottam. Helyette edző teremben dolgozom az mindegy hogy hol. Az èrettsègim után újságîró szerettem volna lenni,de kiderült hogy blogger sem jó pálya. Azèrt îrtam le ilyen rèszletesen ezt az embert,mert sajnos ismerem. Az egèsz lakó telep ismeri,azt gondoltam hogy talán valamelyik válasz adó is ismeri ezt az embert ès tud tanácsot adni hogyan szabaduljak meg tőle. Itt elsősorban nem is rólam,hanem a gyerekekről van szó hogy èvek óta egy aberált nagy darab fèrfi garázdálkodik a környèken ès senki semmit nem tesz. Tènyleg ilyen "szuper" országban èlünk?!? Egymás után zárják be, a Pszichiátriai Klinikákat,osztályokat. Köztük a hîres hîrhedt Lipót Mezei Országos Ideg ès Elme Központot,a sokat álltal Sárga házkènt ismert ès emlegetett Tèbolydát. Pár ève a Merènyi Pszichiátriát a zárt osztályt is be zárták. Ès most tessèk,mi tisztessèges normális emberek szenvedünk nèhány száz ilyen beteg "emberek" miatt. Nem merjük a gyerekünket egyedül a játszó terekre le engedni dèlután,mert egyesek ott különböző bábukat dugdosnak a fenekükben. Ès èn nem nyomozok utána,csak sajnos nap mint nap a szemtanúja vagyok az ilyen eseteknek. Sajnos. Nesze neked,Demokrácia!
2022. ápr. 7. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
tl;dr
2022. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a hosszú részt. El lehet menni a helyi családsegítőbe, és ott segítséget kérni, ott elmondják a lehetőségeket.
2022. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!