Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha furán nézel ki akkor nem...

Ha furán nézel ki akkor nem lesznek barátaid/ barátnőid?

Figyelt kérdés

Tehát max csak kihasználási céllal “barátkoznak” majd veled?


Szerintetek az emberekbe a nácizmus mennyire kódolt?


Szerintetek a gyerekeket fel kellene készíteni arra, hogy mi vár rájuk ha furán néznek ki?


2022. ápr. 7. 19:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem
2022. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1


Több kérdés volt. Melyikre utaltál?


A gyerekeket nem kell felkészíteni az életre? A szabályokra amely szerint az emberek működnek?

2022. ápr. 7. 19:53
 3/24 anonim ***** válasza:
A gyerekebe nem kell gátlásokat belenevelni. A "furán néz ki" meg feltehetöen csak a te fejetben létezik.
2022. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

3


Milyen gátlás? Jobb ha tart az emberektől mint aztán bántsák, kihasználják és saját bőrén talasztalja meg az emberek “jóindulatát”.

2022. ápr. 7. 20:06
 5/24 anonim ***** válasza:
61%

EZT nevezik gátlásnak és gátlásosságnak!

Ha meg VAN önbizalma, akkor lehet akár bünronda is, kedvelt valaki lesz!

2022. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

"Ha meg VAN önbizalma, akkor lehet akár bünronda is, kedvelt valaki lesz!"

Pont fordítva. Az önbizalom nagyrészt a kinézet függvénye. Aki pozitív visszajelzéseket kap (mert jól néz ki), nagyobb önbizalma lesz. Szerinted miért van, hogy akiknek önbizalomproblémáik vannak, majdnem mindig szexuálisan láthatatlan emberek?

2022. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

*

Most nyilván azokról beszélek, akiknek komoly ilyen jellegű problémáik vannak, nem a nagy-seggű tinilányokról akik azon problémáznak, hogy van egy kis pocakjuk.

2022. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

6


Nem tudom, de én is ezt látom. Tehát már fiatal kortól a szépen sikerült fiúk lányok folyamat validálják egymást, építik egymás önbizalmát. Most nem azt kell képzelni, hogy ők elképesztő humorosak meg szellemesek és azért jár a validáció, hanem azért mert szépek, és bármit mondanak vagy tesznek azt pozitívan fogadják. Nem csoda, hogy olyan betonbiztos önbizalmuk alakul ki és nincsenek önértékelési gondjaik, legyen a teljesítményük az élet más területén bármilyen is. Úgy vannak vele, ha nem is megy jól a suli, egyetem, munka, pénzügyek stb akkor is ott vannak a barátaim akik folyton validálni fognak és ott van az a rengeteg férfi/nő akikkel hatalmasakat szexelek, tehát ez teljesen kompanzálja őket bármiért. Sőt olyan szinten, hogy a motivációjuk talán pont ebből kifolyólag alacsonyabb is, hogy tanuljanak, megértsenek, karriert fussanak be. Mert a második legerősebb ösztön, a szaporodási ösztön folyamat ki van elégítve, így alacsony a frusztrációs szint és emiatt a motiváció más pótcselekvásekre. Ha nagyon lecsupaszítjuk a dolgot, a két fő motiváció az életben az valóban a túlélés és szaporodás.

2022. ápr. 7. 22:19
 9/24 anonim ***** válasza:

Legyünk őszinték, ha csúnya vagy (vagy furán nézel ki valamilyen szempontból) akkor az eléggé behatárolja a baráti körödet, népszerűséged, a emberi kapcsolataidat átlagosan, hiába van kellő önbizalmad, mások véleményét nem tudod megváltoztatni.


Ilyenkor szokták azt mondani, hogy jobb ha kevés igazi, mint sok hamis barátod van, de szerintem minden csúnya tininek-gyereknek volt olyan álma, hogy ő az osztály népszerű figurája.


Ettől függetlenül barátnőd lehet, de ezen a téren is "kompromisszumokat" kell kötni, nem lesz a tiéd a suli legszebb lánya.


Szerintem a "fura" "csúnya" gyereket fel kell készíteni arra, hogyan kezeljek a hasonló szituációkat, persze nem úgy, hogy xy te csúnya vagy, akkor neked ez a sorsod stb stb.


Általános, egészséges önbizalomnövelésre gondolok, de ehhez jobban ért valószínűleg egy gyakorlott szülő/pedagógus/ vagy pszichológus mint én :D


Persze a fenti dolgok kevésbé (vagy már semennyire) nem számítanak felnőtt korban, de sokszor egy rossz gyerekkor eléggé megtudja nehezíteni a felnőttek életét...

2022. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

“Általános, egészséges önbizalomnövelésre gondolok, de ehhez jobban ért valószínűleg egy gyakorlott szülő/pedagógus/ vagy pszichológus mint én :D”


Nem tudom egy pszichológus mennyire mondhat olyant a páciensnek, hogy csúnya :)


Mert azzal még lejjebb sodorja és talán ezért is tiltja nekik ezt a szakma, még ha az őszinteségfontos is lenne

2022. ápr. 8. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!