Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol ismertetek meg a mostani...

Hol ismertetek meg a mostani barátaitokat/barátnőiteket?

Figyelt kérdés
A kérdés azért érdekel, mert hátha tudok meríteni belőle ötletet. Az elmúlt egy, másfél évben eléggé megcsappantak a barátok, haverok száma, akikkel néha együtt tudnék lógni. Aztán így húszas éveim legelejére igazából már szinte nem is maradtak barátaim. Én is bejártam azokat az utakat, mint a többiek, ahol lehet ismerkedni. Jártam focizni, ott volt az általános iskola, majd utána gimnáziumba, de pár osztálytárson kívül senkivel nem tartom a kapcsolatot, akikkel mégis azokkal is 1-2 havonta 1x ha találkozok. Ezenkívül nem nagyon van senki. Igazából egyetemre járok, de az nagyon nem olyan, mint ahogy a közhiedelemben. Nem annyira nyitottak a tanulók nagyrésze, hogy beszélgetni, ismerkedni lehessen. Itt is inkább ilyen “érdek kapcsolatok” vannak. Ha ugyan oda vettük fel az órát, vagy ha szünetben találkozunk, akkor elvagyunk és beszélgetünk meg kisegítjük egymást, de iskolán kívül semmi nyoma. Sportolok konditeremben, de őszinte legyek ott nem lehet (tanacsolták ezt) ismerkedni, mert én is oda inkább edzeni megyek, mint beszélgetni. Bármi ötlet, hogy lehetne ezt orvosolni?

2022. jan. 25. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Gimi
2022. jan. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Háromféle helyről:


1: általános iskolából és gimiből, akikkel nem halt el a viszonyunk a suli után, hanem azóta is tartjuk a kapcsolatot

2: internetről, főleg innen a gyakoriról 😀

3: munkahelyekről


+1 ráadás: koncerteken is haverkodtam már össze emberekkel, bár őket tényleg inkább csak haveroknak tartom. Mikor koncerteken találkozunk, jókat dumálunk, de azon kívül nem igazán szoktunk összejárni.

2022. jan. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Facebook csoportban voltak páran közülük aktív tagok. Sok poszt alatt láttam őket, ráírtunk egymásra vagy közös chatbe hívtak minket, ahol mi maradtunk


2. Tinderen jobbra húztuk egymást, de már a randin éreztük, hogy nem akarunk egymástól semmi olyasmit, viszont jókat beszélgettünk


3. Középiskolai/egyetemi évfolyamtárs, csoporttárs


4. Házibuliban találkozzunk és egymásra találtunk a közös játékok során


5. Barát barátja

2022. jan. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetemről (kicsit spéci dolgot tanultam, nálunk mindig családiasabb volt ezért a légkör és könnyen barátkoztak az emberek), gyakorlati helyekről, munkahelyről (napi 8 órán át csak álltunk egymás mellett és egyedül a beszélgetéssel tudtuk szórakoztatni magunkat, szóval pár emberrel hamar rátaláltunk egymásra), az egyik mostani lakótársammal is barátok lettünk, utóbbin keresztül megismertem mást is. Illetve társaskeresőkről is lettek barátaim, de melegként ez szerintem bevettebb dolog, mint a heteróknál.
2022. jan. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kondiból is van barátom, adott a közös érdeklődés:)
2022. jan. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Munkahely, munkatárs férje, focimeccs.
2022. jan. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Oviban összeraktak minket és így maradtunk
2022. jan. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, még nem volt munkahelyed. Nekem a legközelebbi barátaim munkahelyről vannak. Ezek a baratsagok huszonévesen köttettek, most a harmincas éveim végén járok.
2022. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Elsősorban sulikban (általános, gimi, és most egyetem), de vezetés alatt is szereztem egy közelebbi barátot, valamint sportom miatt is párat. Elvétve netről is van egy-két barátom, bár találkozás hiányában lehet, hogy inkább a "közelebbi ismerős" kifejezés illene rájuk.
2022. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!