Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ellenszenves vagyok az emberek...

Ellenszenves vagyok az embereknek?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy velem mindenki bunkó, a pénztáros is flegma velem a boltban, ha segítséget kérek bármivel kapcsolatosan, nem szívesen vagy egyáltalán nem is segítenek.


Legutóbb egy tetoválást szerettem volna, tudtam is pár tetoválót akiknek jó híre van + nagyon szépen dolgoznak. Ráírtam pár emberre, egyértelműen megfogalmazva hogy mit szeretnék (elküldtem a képet is) és hogyha vállal, akkor jelezzen.


Senki nem írt vissza, ezért elmentem egy szalonba, meg lett beszélve egy 2 hónappal későbbi időpont, majd mikor ott voltam, kiderült hogy nem férek bele az idejükbe, sok a dolguk...


Egyébként is így állnak hozzám kb mindenhol, a zebrán nem engednek át, elmegy akár 5-10 autó is, de amint mellém áll még egy gyalogos, már a 2. autó elenged.

Nem értem.


2022. ápr. 11. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Te kedves, udvarias, mosolygós vagy másokkal?
2022. ápr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, nem lehet az, hogy a múltbeli, elutasításból adódó érzések uralkodnak rajtad és ezért a jelenleg kedves embereket nem veszed észre, csak ha valakik flegmán viselkednek?

Ha például boltban rámosolyogsz a pénztárosra, elköszönéskor pedig szép napot kívánsz, lehet ohgy ő is mosolyogni fog.

2022. ápr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül ellenszenv, hanem nem vagy rájuk hatással, ezért semlegesen reagálnak, nem vesznek komolyan. Erősíteni kellene szociális skilljeidet szerintem. Ezt inkább a tetoválás miatt mondom, mert pl. 2 hónapos megbeszélt időpont után ki kellett volna verni a patáliát. A pénztárosokat ne vedd komolyan, fáj nekik az élet, az nem mérvadó.
2022. ápr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából hasonlóan éreztem én is, csak nekem olyan érzés volt bennem mindig hogy utálnak. Meg figyelmenkívül hagynak. Persze emiatt szorongtam is, és a szorongás miatt ez még jobban felerősödött bennem.


Aztán rájöttem hogy nincs velem baj, csak nagyon sötét emberek között vagyok.


Azt is észrevettem hogyha ilyen kis alig észrevehető szürke kisegér vagy akkor valóban kb. átlátnak rajtad az emberek.

2022. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Shaddark ***** válasza:
71%

Velem majd mindenki kedves.

Pedig nem vagyok se jóképű se márkás ruhákban nem járok.

Sokat vigyorgok, e miatt mondjuk lehet néha hülyének néznek - de ha így is van észre sem veszem mert azokra koncentrálok akik vissza mosolyognak.

Így lehet hogy pont annyi és olyan vissza jelzést kapok mint a kérdező, csak az én figyelmem máshol van.


Ám

"meg lett beszélve egy 2 hónappal későbbi időpont, majd mikor ott voltam, kiderült hogy nem férek bele az idejükbe, sok a dolguk.."

Én ilyenkor mindig odatelefonálok mielőtt elindulnék. Két hónap nagy idő, ha éppen közbejött valami nekik az simán benne van.


"ha segítséget kérek bármivel kapcsolatosan, nem szívesen vagy egyáltalán nem is segítenek."

Előbb egy mosoly, majd aztán köszönünk, jól hallhatóan, barátságosan. Nem elnyomott, hadart vagy halk, "kötelező köszönés" hangon. Mert a pénztáros is ember és ha nem kötelezőt tolunk hanem energiát fordítunk rá, akkor meghálálja ezt általában.

És segítséget kérünk. Jó sorrendben jól megcsinálva tízből kilenc esetben működni fog.


"Egyébként is így állnak hozzám kb mindenhol, a zebrán nem engednek át"

Ebben nem tudok segíteni, én elindulok és megyek. Körül se nézek. Egyszer biztosan elcsapnak majd, de ezt szoktam meg kisvárosban.


Nah, kommunikációs tréning OFF :)

2022. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!