Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az embereknek miért ellenszenv...

Az embereknek miért ellenszenves az ha valakinek nem kell dolgoznia?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Heti 2-szer járok pénzügyi-számviteli ügyintéző képzésre ezután majd szeretném elvégezni a mérlegképes könyvelőit is. Nem dolgozom suli mellett, és soha nem volt még egy nyári/ diák munkám sem. Viszont itthon én csinálok minden házimunkát. Apámmal lakok akitől havi 60.000 Ft zsebpénzt kapok, ez nekem bőven elég és sokat tudok félre tenni belőle. Régebben amikor jelentkeztem egy Tescos állásra, apum lecseszett, hogy inkább a tanulással foglalkozzak + ráérek még dolgozni.


Azt vettem észre, hogy némelyik volt és jelenlegi osztálytársaimnak emiatt ellenszenves vagyok. Mintha nem vennének komolyan engem és mintha le is néznének. Nem értem miért, hiszen nem vagyok nagyképű sőt kimondottan szerénynek tartom magam.


A gimnáziumot is levelezőn végeztem el ott is minden osztálytársam dolgozott és a jelenlegi képzésen is minden osztálytársamnak van munkája csak nekem nincs.

Egyébként így mindig betudok járni suliba és minden dolgozatra tudok készülni. Jó jegyeim vannak.


Szóval az miért ellenszenves néhány embernek ha valakinek nem kell dolgoznia? Az miért "baj" ha valakinek kicsit másabb az élete/ sorsa?


Nektek mi a véleményetek/ tapasztalaitok ezzel kapcsolatban?


2018. jan. 4. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nem ellenszenves. Mindenki ugy el meg ahogy szeretne amig az nem utkozik torvenybe.

Viszont engem ilyen idosen nagyon zavarna, hogy mastol fuggok.

Ertem en, hogy mindent te csinalsz otthon es apud igy viszonozza ugymond viszont ezt az orokkevalosagig nem lehet csinalni es bizony ha hirtelen kerulsz a mely vizbe az lehet rosszabb lesz mintha folyamatosan kisebb nagyobb munkakat vallaltal volna.

21/F

2018. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen az irigység miatt. Azonban az irigység köztudottan egy negatív tulajdonság, amit senki sem vall önmagának a saját maga vonatkozásában. Emiatt mindenféle ideológiát gyártanak köré, hogy ők miért jobbak és miért vagy alávaló szerintük. Ha ezen átlátsz, akkor már talán nem is fáj annyira.
2018. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%

-Azért, mert így lusta leszel és nem fogsz fölkészülni az életre

-Azért, mert 20 éves vagy, és nem viszed előrébb a karrieredet hanem havi 60 ezret kapsz ami férretevésre koránt sem elég.

-Azért, mert van aki már 18 éves korától külföldön dolgozik és 200 ezret tesz havonta férre, és jobb körülmények között él mint te az apáddal, akitől zsebpénzt kapsz, és így nem lesz karriered

-Azért, mert apád segítőkész még nem jelenti azt hogy jogod van visszaélni a helyzettel és a szeretetével és lehúzni őt havi 60 ezerrel úgy hogy SEMMIT NEM CSINÁLSZ, mert azt fogod tapasztalni hogy 30 éves vagy a barátnőid már rég gyereket hordanak és együtt nyaralnak a megkeresett pénzből, te pedig 0 tapasztalattal keresel munkát édesapád házából.

-Azért, mert a szüleidnek nem kötelessége és egyetalán nem áltlalános dolog hogy egy 20 éves nőt eltartson.

-Azért, mert a társadalom elvárja egy 20 éves nőtől, hogy önálló legyen és ne a szülei pénzén éljen.

-Azért, mert így nem serzel munkatapasztalatot és hiába lesz képzésed ha nincs tapasztalatod sehova nem vesznek fel mert még a tapasztalt munkerő és a diplomások is sort állnak a munkáért.

-Azértmert 60E semmire sem elég, ha dolgoznál akár 90E -t is férretehetnél.

-Azért, mert heti 2 nap tanulás mellé baromi egyszerű lenne munkát elvállalni.

2018. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ez nem ellenszenves. Tanulsz. Te végzed az összes házimunkát.

Inkább a semmittevők, élősködők szoktak ellenszenvesek lenni, akik se tanulni, se dolgozni nem akarnak, és még otthon se segítenek.

2018. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
A 3-as válaszoló csak ironizált, ezért gyorsan fel is pontoztam!
2018. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
:)
2018. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

4: Van, aki már 14 éves kora óta ő végzi otthon egyedül az összes házimunkát pusztán segítési készségből nem úgy hogy az apja alkalmazza mert segíteni akar a szüleinek és nem vár érte ellenszolgáltatást.


Egy normális háztartásban 13-14 éves kortól a gyerekek között is föl van osztva a munka hogy ki mikor mosogat porszívózik. Ez egy összetartó családban alap dolog és nem kell fizetniük a saját gyerekeiknek, hogy csináljanak már valamit mert a szüleik látják azt hogy semmit nem csinál a drága 20 éves leányuk csak heti 2× betéved valahova ceruzát koptatni.

2018. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
5 és 6: Nem ironizáltam.
2018. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Én viszont igen... :D
2018. jan. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

7: Nem betéved heti 2x ceruzát koptatni, hanem egy jó szakmát tanul, amivel a jövőben normális munkája lehet. Azért mert heti 2x kell bejárni, az nem azt jelenti, hogy otthon nem kell tanulni, készülni, gyakorolni a hét többi napján.

Ha a család jól áll anyagilag, miért kéne mindenképpen dolgoznia mellette? Középiskola mellett sem dolgozunk, hanem az iskolára koncentrálunk.

Nem besegít a háztartásba, hanem mindent ő csinál.

20 évesen konkrétan még szinte gyerek, szóval szerintem semmi kivetnivaló nincs abban, hogy ha valaki tanul, és nem kell dolgoznia, ha a család úgy áll anyagilag. Ennyi erőből az összes egyetemistának, főiskolásnak is dolgoznia kéne.

2018. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!