Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ennyire nem tudnak...

Akik ennyire nem tudnak helyesen írni, azok még életükben nem olvastak el egy könyvet sem?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 12. 17:23
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Direkt írok könyvet, mert a netes cikkek helyesírása is felháborító és borzalmas. A blogokról, közösségi médiáról és egyebekről meg már ne is beszéljünk, azoktól csak leépül a már meglévő helyesírás is.
2022. ápr. 12. 17:24
 2/30 anonim ***** válasza:
68%
Most erre egészen pontosan milyen választ vársz?
2022. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Hát például: "Mi balyod van te nyelvtan náci nem óvastam gyurni lyárok az fóntósab" és efféléket.


Meg olyanokat, mint a tiéd (irreleváns, nem a kérdésre válaszoló). :)

2022. ápr. 12. 17:34
 4/30 anonim ***** válasza:
26%

Egy könyv olvasása közben sem a helyesírásra figyelsz, hanem a történetre vagy a szakinformációra, amit közölni szeretne. Valahogy ritkán szúrok ki helyesírási hibákat/elütéseket vagy akadok fenn rajtuk, hacsak nem értelmetlenné teszik a mondatot, hogy megállítson és elgondolkodjak, hogy mit is szeretne mondani.


Nem mellesleg a könyvekben is vannak elgépelések, nyelvtani vagy egyéb hibák. Hiába olvasol sok könyvet, minden fogsz találni hibát, valószínleg a tiedben is, mert egy korrektúrán pl át fog menni mielőtt kiadod és már az is nehezíti a kiadást, hgy a lektor is hagyhat benne hubét amit nem biztos, hogy kiszúrsz, agyon korrektúrázott könyvekben is lehetnek hibák.

2022. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Erre csak annyit tudok mondani hogy valóban tragédia egyesek helyesírása. Ha pedig valaki felhozza ezt nekik akkor az a válasz hogy hát siettem. Nem, olyan ez mint a bicózás, ha elsajátitod, nem felejted el akármennyire gyorsan írsz is. Hányni tudnék ha ilyen förtelmes írást meglátok.
2022. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
40%

Hiába olvas valaki sokat, attól még nem fog tudni helyesen írni.


Mint ahogyan hiába nézegeted pl. a házakat, attól még nem fogsz tudni egyet sem felépíteni.

2022. ápr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
65%
6 de, bizony rögzül és a szókincsed is gyarapodik.
2022. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Ez nagyon nem így van. Rengeteg helyesírási versenyt megnyertem, és 3 éves korom óta olvasok. Hogy akarsz megtanulni helyesen írni, ha nem olvasol semmit? Persze, könyvekben is akadnak hibák, semmi sem tökéletes. De elég kevés.

És nem mindegy, hogy mit nem tudsz helyesen leírni, a melegvízcsap-exkavátor-kuttyogtatót én sem tudom jól leírni, de hogy az igekötős igéket sem tudja a többség, ami egyébként általános iskola alsó tagozatos tananyag, az nagyon gáz. A házas példa is sántít. Hogy építene házat az, aki még sohasem látott házat? Teljesen esélytelen.

2022. ápr. 12. 17:44
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Én ismerek olyat, aki 300 könyvet elolvasott, de totál szar a helyesírása. De ami még érdekesebb, ugyanazt a mondatot képes jól és helytelenül is leírni, pl. a központozást csak minden második mondatban tudja eltalálni... Nem értem, ő hogy működik.
2022. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ha nem olvasott volna, biztosan még szarabb lenne.
2022. ápr. 12. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!