Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez irigység? Szerintem legfelj...

Ez irigység? Szerintem legfeljebb fukarság.

Figyelt kérdés
A barátom azt mondja, hogy ha én nem adok senkinek semmit, az irigység. Szerintem irigyelni csak olyan dolgot lehet, ami a másiknak megvan, neked meg nincs. Tehát ez legfeljebb fukarság lehet a részemről, de semmiképp sem irigység.

2022. ápr. 13. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mar miert is lenne irigyseg?
2022. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a normális, hogy ami a tiéd, ahhoz másnak nincs semmi köze. Már nincs kommunizmus.
2022. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az irigység azt jelenti, amit a barátod gondolt, amit te mondasz az az "irigyelni valamit/irigynek lenni valamire". A fukraság az kimondottan az anyagi javak féltése annak mások tulajdonába kerülésétől, kibővített jelentése a kicsinyesség De ez nem feltétlenül áll összefüggésben azzal, hogy irigy vagy más tulajdonára.
2022. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!