Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magabiztosság nem egy...

A magabiztosság nem egy adódás, ami a korábbi életből jön?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy mondják sokaknak, hogy miért nem magabiztos. De ha én ránétek, akkor látom, hogy ót sokkal jobban viselte meg az élet, mint aki oda szól neki,hogy de legyen magabiztos, mert sokkal jobban menne sok minden így.


Szóval azt érzem, hogy a magabiztosság nem ilyen választás, hanem, hogy mennyi olyanba tett az élet ami túl volt a határokon, ami miatt számít rá, hogy elbukás lesz.


És emiatt hiába mondja az ember, csak biztonságos környezet és sok sikerélmény segíthetne, ami igazából a másiknak megvolt. Szóval erre kellene figyelni, hogy ilyen környezete lenni másoknak, ahol mer kezdeményezni és meg tud erősödni. Ez a miért nincs önbizalmad meg bullshit ami még cseszteti a másikat.


2022. ápr. 14. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Az önbizalom egyik forrása a másoktól származó pozitív visszajelzés. Amit fent leírtál az ebbe a kategóriába esik, mivel azt jelenti, hogy vagy elég jó, hogy ne legyen önbizalomhiányod.
2022. ápr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kellene az iskolában nagyobb energiát fektetni a fogalmazásba -_- nem értem a hadovádat.


A magabiztosság meg az élettapasztalatból jön, a sikermélmények hozzák, na meg a felfogás, hogy amikor elesel, akkor fel tudj állni és újrakezdeni, tanulva a hiádból.

2022. ápr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Látom én, hogy magyarul írtál, de valahogy mégsem értek belőle semmit, olyan mint ha véletlenszerűen pakoltál volna össze magyar szavakat.
2022. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Shaddark ***** válasza:

Nem, magabiztosság egyetlen forrásból "táplálkozik", és az az önismeret.

Persze, magabiztosságra utaló testbeszédet, hangsúlyt, mimikát ... el lehet tanulni a családban ha jó a minta. De ez nem belső, csak látszólagos.

2022. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 de ha mondjuk ő épít egy homokvárat és azt mondják rá, hogy gáz. És ez megy folyamatosan, akkor ezen mit fog segíteni az önismeret? A teljes tapasztalat rendszere arról szól, hogy ha valamibe kezd, akkor az nem lesz jó.
2022. ápr. 14. 11:17
 7/10 Shaddark ***** válasza:

Nos, először is, amit te hiszel azt ha megfelelő kommunikációval, magabiztosan teszed akkor azt mások is átveszik.

Ha elmondod a körülötted állóknak hogy ez a világ egyik legcsodásabb homokvára, mellyel a 14. századi reneszánsz életérzést közvetíti amit szerinted jól sikerült megfognod - senki nem fog kételkedni ebben.

Persze csak ha te is hiszel ebben.

És az önismeret lényege, hogy tudjuk, ismerjük a készségeinket, képességeinket, lehetőségeinket, de ugyanakkor a hátrányainkat, rossz oldalunkat is. És elfogadjuk azt. Ha én tudom, hogy intj személyiség vagyok és naggggyon rosszul mennek nekem a művészeti dolgok, akkor nyilván nem sértődöm meg vagy érzem magam kevesebbnek hiszen ezt eddig is tudtam.

De ha olyat csinálok amiről tudom hogy jó, akkor azt úgy adom át hogy mindenki más is elhiszi. Aki esetkeg rosszindulatú és "csakazértsem", azt meg megmosolygom. Mert az én véleményem 1000* annyit számít magas önismerettel mint bárki másé. És bennem is vannak dolgok amikkel nem emrtem vagy merek szembenézni. Ezeket felismeri egy önismereti bármilyen út során az ember. És ezért ilyenkor a "csakazértis"ről tudom, hogy miért mondja. Hogy milyen félelmei vannak (mert nekem is voltak hasonlóak), milyen frusztrációk érték az életben ami miatt késztetést érez lehúzni más munkáját. És nem zavar kicsit sem, hiszen az, hogy pl. a családban soha nem ismerték el és ez frusztrálja őt és ő sem akar senkit mert dühös a környezetére és a világra, az nem az én problémám, az az ő problémája. Én tudom hogy a munkám magas értékű, jó szakember vagyok így jobban meg tudom ítélni mint a környezetem. És bízom az ítélő készségemben.

Persze meg kell hallgatni minden kritikát is, és megvizsgálni hogy van-e benne valami igazság. Mert a nélkül nem fejlődünk tovább. De érzelmileg ezek nem érintenek meg.

És visszatérve a homokvárra - valószínűleg tényleg szar lenne amit építenék - de ezen inkább csak mosolyognék, hiszen a homokvár építés nem az én világom, ha nem megy hát semmi gond. Az az ember, aki mindenhez ért csak hazudik magának mert annak viszont 0.00 az önismerete...

2022. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne agyonkompenzáló idiótákkal vedd körül magad, probléma megoldva.
2022. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért akar mindig mindenki valami természetfelettit belelátni a dolgokba? Nincs semmi misztikum, semmi előző élet. Helyette vannak igazi dolgok: gyermekkori traumák, szülői minták.

Attól lesz magabiztos valaki, hogy sok megfelelő pozitív megerősítést kapott, természetesen egyensúlyban tartva.

2022. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg aztán ott az a rengeteg magabiztosnak tűnő ember, akik igazából csak megvakították magukat a reakciókra.
2022. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!