Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyton sírhatnékom van és...

Folyton sírhatnékom van és depresszív érzésem, mi ez?

Figyelt kérdés

25 éves felnőtt nő vagyok és úgy érzem valami nincs rendben velem.

Periodikusan előjön rajtam egy nagyon negativ , szorongó érzés ami miatt folyton sírhatnékom van.

Nagy gond nincs az életemmel, több éve van párom akivel az esküvőt kéne tervezzük, kis vállalkozásom van amibe dolgozom magamnak , okés a keresetem is.

Lelkileg mégsem vagyok rendben, folyton jár az agyam és általában negativ következeteseket von le, jelenleg a páromra vetítem ki. Jut eszembe minden apró kis dolog amivel tudtán kívül megbántott, agyalok rajta és elemzem, leszűröm, hogy emiatt nem is szeret úgy már stb és sírok miatta.

Egy ideig megvoltam győződve róla , hogy ő váltja ki belőlem ezt a szorongást, aztán vissza gondolva régen is volt néhány ilyen periódusom. Tini koromban egy táborban ért el, minden ok nélkül kezdtem el a sírást és nem tudtam tenni ellene. Aztán még anyum előtt is tizenévesen, két napig ebben az állapotban voltam.

Jelenleg is így vagyok kb már harmadik nap amikor munka közben is ha elkalandozok akkor folytogat a sírás.

Ha nagyon leköti valami a figyelmem akkor jó 1-2 órán àt, majd megint előjön. Főleg este és felkeléskor is gyomorgörcs fogad, emiatt nehezen tudok enni is.

Borzasztó hogy így vagyok, kívülről nézve elmebajosnak tűnhetek, de fogalmam sincs mit tegyek ellene és miért vagyok ilyen.

Voltatok e hasonló helyzetben ?

Jelenleg nagyon sok munkám van és napi 10-12 órában nyomom, de volt már hogy nyaraláson bőgtem a tengerparton, étteremben. Nem tudok rájönni az okára.


2022. ápr. 16. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Jó dolgodban nem tudod, mit csinálj. Ez tipikus női dolog...
2022. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Gyerekkorod mennyire volt rendben? Önértékelésed milyen?
2022. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Egyes hülye, ne figyelj rá.
2022. ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is van ilyen. Persze hozzáteszem férfiként 26 évesen ami elég nyomasztó! Rossz családi hátterű vagyok nyilván sokat számít mint ahogy minden. A te esetben arra gondolok hogy a munka kezd megőrjiteni hogy nagyon akarsz teljesíteni. Tavaly két hónapot voltam pszhiiatrián. Ha gondolod privátban írhatsz.
2022. ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező: szerintem ennek járj utána pszichológusnál. A környezet se érti, hogy mi történik meg te se, tehát hogy miért vesz erőt rajtad hirtelen a megmagyarázhatatlan szomorúság, sírás, de lehet pszichológus megtalálná az okát és tudna segíteni.
2022. ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Depresszió, burnout.


Jót tenne egy tapétaváltás, elutazni valahova, kicsit pihenni.

2022. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapból szerintem érzelmileg labilis személy vagy, plusz rajön még a depresszió a sok munka stb.


Nem tudod igazán el engedni magad pedig a tested pihenésért kiált szerintem...szóval azt kéne tenned, pihenni legalább egy kicsit a pároddal rendezni a dolgokat, egy jót kefélni vagy bármi...

2022. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Üdv az országban! :)
2022. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!