Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sírhatnékom van,hogy manapsàg...

Sírhatnékom van,hogy manapsàg milyen hàzak épülnek és hozzà milyen "kert" tàrsul?

Figyelt kérdés
Sírhatnékom van,hogy manapsàg milyen hàzak épülnek és hozzà milyen "kert" tàrsul. Utcànkban sorra épülnek a mai tipikus ikerhàzak meg tàrsashàzak egymàs szàjàban a szomszédok egy darab fa nélküli kerttel. Ahol régen egy csalàd lakott oda most épüp 5 lakàs és 5 csalàd fog együtt élni egymàs szàjàban térkövezett kerttel. Csak nekem annyira szomorú ez? Én olyan utcàban nőttem fel,hogy minden hàzban 1 csalàd él hatalmas zöld kerttel,fàkkal,csicsergős madarakkal. Most meg a hàzak előtt teli kocsikkal. Szomorú és szívfacsaró làtvàny ez. Pest megye. Komolyan vidékre kell költözni,hogy legyen egy kis magànszféràja az embernek ? Persze 100 millióért vannak jó kis zöld kertes hàzak. De azt nem tudja mindenki megfizetni. El vagyok szomorodva. :(
2020. szept. 15. 13:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
És még nem is láttad Tokiót vagy Osakát. Na az brutális. Egy sima gyalógátkelőnél ezer-ezer ember áll mindkét oldalon. Fáknak már végképp nincs hely.
2020. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez van nálunk is, XI. Ker.


A kertesházas utcákban amint kihal egy idős ember, a 70-80 nmes régi ház helyére pikkpakk felhúznak egy 10-20 lakásos társast. ☹☹☹☹

2020. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Ezért ne sírjál.
2020. szept. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább az a fura, hogy úgy viszik ezeket az ingatlanokat, mint a cukrot, pedig tényleg élhetetlenek... hányan szidják a panelt, pedig kb ott tartunk, hogy míg a panelnél távcső kell, hogy megnézd a szomszéd tömbben a szomszéd pucér seggét, ezeknél az újépítésű lakásoknál akár át is nyújthatod ugyanennek a szomszédnak a gatyáját annyira közel vannak egymáshoz az épületek...

Családi házaknál ugyanez, egy csirkeháló választja el az ikerház szomszédait és legrosszabb esetben pont a konyha/nappali részen találkozik a két lakás. És akkor a jogi okosba megoldásokról ne is beszéljünk (osztatlan közös tulajdon, nyeles telek, szolgalmi jog és tarsai). Szóval borzasztó, de megérdemli aki ilyet vesz és nem gondol bele, hogy hosszú távon milyen lesz egy ilyen helyen élni...

2020. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%
Nem kéne teleszülni a kibszott világot, mert nem férünk el.
2020. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
28%

persze, te maradhatsz, ötös, ugye? a következő nemzedék viszont ne szaporodjon...


amúgy igazad van, csak hát..ez ránk, megszületettekre is vonatkozik..

2020. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
71%
Jártál már Angliában? Nagyobb homokozóm volt mint itt a legtöbb kert.
2020. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem építenének ilyeneket, ha nem lenne, aki megveszi! Aki meg megveszi, annak erre van igénye.

Mi is Pest megyében élünk - nem is rossz helyen - Budapest 35 km-re van és a kertünk 400 négyszögöles, azaz 1480 m2. Igazából még túl nagy is a munka mellett, így a hátsófelét beültettük gyümölcsfákkal.

Ja, és nem Kádár-kocka, szuterén, lakószint, tetőtér.

2020. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
83%

"amúgy igazad van, csak hát..ez ránk, megszületettekre is vonatkozik.."


Nem. Nem kell kiirtani senkit, csak több ne szülessen. Aki nem létezik, azt ne csináljuk meg.

2020. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tendencia sajnos Budapest legtöbb kertvárosi részére, és már az agglomeráció nagyjára is igaz. Egyik ismerősöm most költözött Üröm újonnan épült részébe, tök szép a ház, csak a hálóból a szomszéd gyerekszobáját nézik 5 méterről, a térkövezett kert meg akkora, hogy éppen befér egy kocsi. Amit én látok, hogy a telekár borzalmasan megnőtt az utóbbi pár évben, és az értelmesebb méretűeket nagyrészt vállalkozók tudják csak megvenni, akiknek úgy éri meg a beruházás, ha minél több lakást tudnak belezsúfolni. Amíg lesz erre kereslet, ez nem fog változni.
2020. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!