Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges hogy valamiféle...

Lehetséges hogy valamiféle enyhe posztraumatikus szindrómám van?

Figyelt kérdés

19F vagyok. Az elmúlt évek során ért engem 1-2 csalódás a párkapcsolatok terén. Amikor nagyon szerettem valakit, aki eleinte eljátszotta az álszentet, majd csúnyán kihasznált engem. Ez többször is megtörtént, volt hogy hónapokig nagyon le voltam törve, mert nem tudtam beletörődni a tudatba hogy játékszerként használnak a lányok. Volt hogy ilyenkor is megjelent valaki, aki úgy tűnt felhúz engem a valóságba, majd simán cserbenhagyott és visszazuhantam. Azóta eltelt sok idő, és van egy barátnőm is jó ideje. Azonban időnként felébred bennem a gondolat, hogy “mi van akkor ha megint megtörténik?”. Pedig ismerem őt, nagyon szeretjük egymást és kizárt dolog hogy bármi ilyesmi történhessen. Azonban ha csak elmegy egy fiú barátjával valahová, már felébred bennem az a gondolat, leperegnek előttem az emlékek amiket nem akarok újra átélni és kegyetlenül nagyon félek, miközben legbelül tudom hogy teljesen alaptalan az egész. Lehet hogy így leírva nevetségesen hangzik a dolog, de valóban elég depresszíven élem meg ezeket. Művészeti iskolába járok, és a családi hátterem sem valami rózsás, amivel arra szeretnék kilyukadni hogy mindig is intenzívebben éltem meg az érzelmeket mint egy átlagember.

Szóval arra lennék kíváncsi hol lehet a probléma gyökere, és mit tudnék tenni ellene. El fog ez valamikor múlni egyáltalán?


2022. ápr. 19. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy trauma után megmaradt góc csomó, ami bekapcsol. Fel kell dolgozni a kiváltó okhoz tartozó jelenbeni hasonló szituációt, és utána feloldódik. Ha nem megy egyedül, akkor szaksegítség.


29/F

2022. ápr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan vagyok én is 18/L

Exem nagyon durván âtvert, hülyének nézett, kihasznalt.

1. Hónapok óta szakítottam vele, annyira magába bolonditott, hogy képtelen vagyok kizárni a gondolatát.

2. Van új párom, aki egy csodálatos férfi, de mikor zuhanyzik, néha csekkolom a telefonját. Pedig az életbe nem csinálna ilyet.


Kérd szakember segítségét.

Szerintem nem poszttraumás stressz szindróma, olyanom volt, és szerintem az egy kicsit más.

2022. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!