Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek magammal? Itt...

Mit kezdjek magammal? Itt állok 50 évesen betonbiztos de minimálbéres állással szakképzettség nélkül. Van 5 millió forint KP-m, mert sok éve nagyon takarékosan élek.

Figyelt kérdés

Most azon gondolkozok hogy ezt az 5 milliót elkezdi enni az infláció, jó lenne kezdeni ezzel is valamit de magammal is...

Valami, bármilyen ötlet?


2022. ápr. 21. 07:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
14%
Ne haragudj, de ez édeskevés manapság. 20 evvel fiatalabb vagyok, de 5 milliot par honap alatt osszeszedek szabaduszokent a tudasommal. Es nem elek takarekosan, mert nem ettol lesz jobb a mérleged. Még van 15 eved nyugdijig, kepezd magad át valamire amivel normalisan keresel es valamennyire tetszik is. Gondolkodtal mar opciokon?
2022. ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

#11 vagyok


A penzt pedig fektesd be, en jelenleg stablecoinban tartom, dollarban, evi 18% kamat. Szoval forintban 20% feletti. De ha nem ertesz a penzhez, talan az allampapir a legkonnyebben kezelheto opcio, es legalabb nullásra jo esetben kijon

2022. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Most alakult át a felnőttképzés, nem tudom milyen irányt vett, az OKJ-s rendszer helyett más lesz, nézd át milyen képzések vannak, mi mennyibe kerül és mihez lenne kedved igazán.
2022. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A garázson már én is gondolkoztam, de Budapesten lakom, ott 6 millio a garázs, s ha össze is szedek a közeljövőben még egy milliot, akkor se akarnám egyetlen egy valamibe befektetni. Diverzifikálnám.


11. Nem haragszom, mert igazad van. Gondolkoztam továbbképzésen, de fogalmam sincs, merre. Pedig akár két millióm is volna rá ha tényleg olyant találnék amire érdemes ennyit rászánni.


A stablecoinban én is gondolkoztam, de én 10%-rol tudok. Ez a 18% mindenképpen érdekelne, de ennyiről még nem is hallottam. Ez pontosan hol, mi s melyik stablecoin? Nem idegen a kripto a számomra, bele is fektettem, kb 800 000 Ft-ot ami most kb. 1.2 milliót ér, de azt most ugy tekintem mintha nem is lenne, ezért is felejtettem el megemlíteni, ahhoz nem nyúlnék mert arra számitok hogy pár éven belul 2-3 milliót fog érni, vagy többet.

Viszont nem stabil kriptót most nem vennék, arra is számitok hogy kb. 2 év múlva a negyedére zuhan s ha igazam van akkor akkor kéne venni, nem most. Stable coinba 18% igéretéért azonban beletennék 2 milliot. Csak azért nem mindet mert erről is vannak negativ vélemények.

2022. ápr. 21. 10:42
 15/22 A kérdező kommentje:

"Most alakult át a felnőttképzés, nem tudom milyen irányt vett, az OKJ-s rendszer helyett más lesz, nézd át milyen képzések vannak, mi mennyibe kerül és mihez lenne kedved igazán."

Öszintén? Semmihez. Csak a pénzért tanulnék, ahhoz lenne kedvem de magához a tanuláshoz nem.Ezét is nem bánom a stablecoinos ötletet, meg a garázst se bánnám ha nem mindet kellene belefektetni. Stablecoinnál legalább lehetséges csak egy részét abba rakni...

2022. ápr. 21. 10:46
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem is kéne várni, a kriptómmal együtt akár most is vehetnék egy Budapesti garázst, de csak egyet...
2022. ápr. 21. 10:50
 17/22 anonim ***** válasza:
Milyen munkakörben vagy hol dolgozol budapesten ilyen kevés pénzért?
2022. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Közalkalmazotti berlista
2022. ápr. 24. 22:29
 19/22 anonim ***** válasza:
de legalább nem töltöd ott a teljes munkaidődet ennyi pénzért? Máshol is van közalkalmazotti bérlista de legalább garantált bérminimummot fizetnek sok helyen ha van valami egyszerű végzettséged pl valamilyen pár hónap alatt elvégezhető tanfolyam ami nem is kell a munkakörödhöz de megadják a garantált bérminimumot nálunk is mindenkinek portás takarító stb ha van végzettségük.
2022. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Laza és biztos munkahely.


Van egy mondás:. Laza biztos jól fizető? Na ha ebből kettő megvan az már jó .

2022. ápr. 26. 01:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!