Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Cég lecsaphat a saját pénzből...

Cég lecsaphat a saját pénzből megszerzett szakképzettségemre ha én nem erre szerződtem?

Figyelt kérdés

Mi van ebben a szituban?

Mi az etikus mi az elvárható?


Felvesznek egy céghez adott végzettséggel adott munkakörbe. Abban dolgozom.

Majd saját szabadidőben saját pénzből leteszek egy új szakmát. A cég egy fillérrel se szállt be, nem is tudták hogy járok.

És most hogy megvan az új papír, azt akarják hogy munkakört váltsak, mondván hát már van papíron!

Bér az persze egy fillért nem emelkedik, igazi fillérb ****ók.

Én meg így nem vállalom. Én egy adott munkakörre szerződtem, abban vagyok abban is kívánok maradni.

Ők meg kirúgással fenyegetnek.

Ilyenkor mi van?


2021. jan. 14. 12:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A cég egy fillérrel se szállt be, nem is tudták hogy járok.


akkor mégis hogyan szallt volna be ha nem is tudtak rola?

2021. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

1.


Ez egy hülye, hagyd rá.

2021. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Kirúgnak.

Másik pozícióban fontosabb lennél nekik, ennyi. Ha már eleve van képzettséged, miért is ne használnád?

De ha te abban akarsz maradni, amiben most vagy, akkor nemet mondasz. Csak kirúgnak. Majd keresel másik munkahelyet. :)

2021. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

" miért is ne használnád?"


Ez elvi kérdés, nem kívánok egy komplexebb felelősebb munkakört vinni ugyanannyiért. Több komplexebb felelősebb feladat = fizessék is meg.

Mivel erre nem hajlandóak, így én meg nem csinálom.

2021. jan. 14. 12:24
 5/16 A kérdező kommentje:

"akkor mégis hogyan szallt volna be ha nem is tudtak rola?"


De utólag sem lenne ám tilos beszállni. Mennyi is volt a képzés? 200.000 /félév? Na akkor a felét álljuk-mondhatnák.

De ez fel se merül.

2021. jan. 14. 12:26
 6/16 A kérdező kommentje:

"Másik pozícióban fontosabb lennél nekik, ennyi"


Naná mert a mostani béremmel akarnák betöltetni íg az új pozit is, míg ha embert vesznek fel az utcáról, ennyi pénzzel kiröhögi a céget.

Ezért kellenék én nagyon az új pozira, és hajlandó is lennék rá-többért. Jóval többért. Mivel ők meg nem fizetnek többet, akkor így nincs miről beszélni.

2021. jan. 14. 12:29
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

balázska újabb lilaködös gondolatai...???


LOL

2021. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk fordítva nézném. Nekem megéri, hogyha átvesznek? Lesz tapasztalatom, amivel könnyebben felvesznek akár jobb fizetésért máshova? Akkor érdemes elfogadni.


Ha nem, akkor meg érdemes másik munkát keresni, ahol az új papírodat tudod használni.

2021. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

De utólag sem lenne ám tilos beszállni.


ezt hogyan gondolod? utólag fizessék ki neked amit te akartál? akkor ennyi erővel az összes cég fizesse ki a diplomásainak a diákhitelét?

ha közölted volna velük IDŐBEN h xy tanfolyamot szeretnél elvégezni, tanulmányi szerződést köthettek volna veled(ezt be is buktad volna pl a megbuksz).

nem tudom milyen rendszerű oktatásban részesültél, de a legtöbb felsőoktatási szakon ezért még 'szabadnap' - vizsgára való felkészülési pihenő is jár.

üdv, egy munka mellett végzős levelezős egyetemista

2021. jan. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nem mész bele a munkakörmódosításba akkor a következményeket ugyanolyan önérzetesen viseld, mint ahogy osztod itt az észt. A koronavírusra hívatkozva simán kirúghat megfelelő körítéssel ha pótolható vagy. Ha nem vagy pótolható akkor add be a felmondásodat és hátha emelnek.
2021. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!