Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai 13-24 évesek miért...

A mai 13-24 évesek miért ilyen "jólneveltek"?

Figyelt kérdés

43 vagyok, és a szubjektív tapasztalatom, hogy a mi generációnk 15-20 éves korában sokkal lázadóbb, hedonistább, élesnyelvűbb volt, mint a mai fiatalok. Tehát mi anno a koliból kiszökdöstünk csavarogni, csajozni, piálni már 15-16 évesen. Voltak elég durva balhéink, nem egyszer ökölcsaták. Koncertekre is jóval többet jártunk, ahol kemény pogózást nyomtunk.. szóval úgy rendesen benne voltunk az életben.


Ezzel szemben azt látom, hogy most úgy "el vannak" a tízesek és húszasok. Lötyögnek a tiktokon, tolják a gémpléjeket, szórakozni nem járnak, max. suli után összeverődnek egy pad körül energiaütcsizni. Egyetem után pénteken se egy buliba, hanem hazafelé mennek a szüleikhez húszonX évesen. A megjelenésük is olyan nagyon jól fésült, semmi extravagáns nincs az öltözködésükben. Tényleg olyanok, mintha megfáradt 50-es emberek lennének fiatal testben. Iszonyat szenvedélytelenek.


Mindez minek az oka?



2022. ápr. 27. 11:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%

Én 35 éves vagyok, és én azt látom, hogy már mi is visszafogottabbak voltunk a korábbi generaciókhoz képest. Szüleim, nagyszüleim berúgós sztorijai is sokkal durvabbak, mint amik a mi generációnkban mentek, apámék falujában 12-14 évesen már majdnem mindenki piált, nagyon durva bucsus sztorik voltak, mikor akkor 14 éves apámat itatták a nővére udvarlói. Nagypapám már rég nem él, de róla még durvább sztorik maradtak fenn, pl. amerikai nagybácsitól örökölt háznyi pénz 1 hónap alatti elivása, később mikor tehént kelett volna vennie a szomszéd faluban, két alkalommal is elitta utközben a pénzt, harmadszorra nagymamám ment vele, hogy ne így tegyen.


De másik nagymamám is mesélte, hogy mikor a háború után 15 évesen már dolgoznia kellett, gyakran 4-ig mulattak, aztán 5-kor még nem józanon mentek a munkába.


Szüleim az egyetemen is keményen buliztak, mikor a kolesz egyik alkalmazottja, aki akkor is ott volt, 30 évvel később meglátta milyen befordult kocka vagyok, nem értette, hogy ekkora party arcoknak hogy lehet ilyen befordult gyereke. Aztán nekem is voltak sztorijaim, de messze nem olyan durvák, mint az ősöké.

Ismerek tizenéveseket, ők még visszafogottabbak. Nyilván az online tér ebben szerepet játszik. Persze most is van, aki party arc, illetve a 90-es években bejöttek illegális drogok is a képbe, de míg nálunk középiskolában a fű általános volt, és volt más is, a mostaniak között egyre ritkább. Nyilván nem a Hős utcai fiatalokra gondolok.

2022. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
15%
Én 33 vagyok, és igen, mi is visszafogottabbak vagyunk, mint a korábbi generációk, de én is látok egy ilyen trendet, hogy a nálunk fiatalabbak, a mostani 15-16 évesek még nálunk is jólneveltebbek.
2022. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem meg pont hogy a mai fiatalok tolják egyre csúnyábban és hamarabban a dolgokat...



Nem jársz nekik való szórakozóhelyekre, ezért látod csak így. Nézz szét éjszaka a bárok kocsmák szórakozóhelyek környékén, meg fogsz lepődni milyen szégyenletes amit művelnek a fiatalok.

2022. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%

13:

Mikor 16-18 éves voltam a 2000-es évek elején, akkor is ezt mondták rólunk, sőt a mi korosztályunk zaon volt kiakadva, hogy tele vnanak a diszkók 12 évesekkel. De közben ha jobban megnézed, sokkal durvább dolgokat művelt a mi generaciónk, legdurvábbak talán azok voltak, akik a 90-es évek közepén voltak tizenévesek.


Azóta a statisztikák szerint a bűnözés is szorul vissza a fiatalok körében, mert sokkal kevesebbet bandáznak az utcákon.

2022. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Mert g*ci nyomasztó a világ vagy legalábbis az információ róla amivel bombáznak.
2022. ápr. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
69%
Az miért baj, ha valaki nem alkoholizál/drogozik, nem randallírozik?
2022. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!