Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan nyissak az emberek felé?

Hogyan nyissak az emberek felé?

Figyelt kérdés

Az elmúlt év pár évben súlyos önbizalomhiánnyal küzdöttem. Ma azt mondom (és tényleg úgy is érzem) hogy őszintén mondom, hogy jól érzem magam (a teljes igazsághoz hozzátartozik az is, hogy néha még mindig visszatérnek a mumusaim, de határozottan sokkal jobban kezelem a dolgokat). Most, hogy jobban érzem magam, szeretnék megismerkedni új emberekkel és beszélgetni velük és ha minden klappol akkor nagyon szeretném ha kialakulna barátság is (igen, tudom, hogy ahhoz két ember kell meg hosszú folyamat…csak elakartam mondani a terveim). A helyzet az, hogy az elmúlt évek alatt elfelejtettem, hogy kell random emberrel érintkezni és kommunikálni (fene se gondolta, hogy ezt el fogom felejteni?!:D) és hogy lehet azt csinálni, hogy valami kis kötődést alakuljon ki? Én azt vettem észre magamon, hogy az első löket a beszélgetéshez és jó benyomás az megvan, sőt a lehetőség is (itt arra gondolok, hogy például melóban új arcokkal simán tudnék ismerkedni) de valahogy elakadok a második/harmadik alkalomnál és nem mélyül a “kapcsolat” hanem megmarad egy felszínes szinten. Tudom, türelmesnek kell lenni, meg nyitni és próbálkozni de akkor se megy…és arra gondoltam, hogy azért nem megy, mert elavult a kommunikációs eszköztáram és elfelejtettem milyen egy “normális” beszélgetés. Épp ezért, arra gondoltam, hogy hozzátok fordulok tippekért, ötletekért és tapasztalatokért. Ha voltatok ilyen cipőben akkor mi vált be? Mi segített kilépni ebből a mókuskerékből? Mi hozta az áttörést és hogyan értétek el azt? Akinek nincs ötlete, vagy ehhez nincs ötlete, vagy úgy érzi, hogy kell ide (is) egy troll komment, az kérem bírja ki a frusztrációt és NE írjon:)


Köszönöm szépen a segítséged/segítségeteket!



2022. ápr. 29. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor mélyülnek ezek a baráti kapcsolatok, ha minél több dologban tudsz az ismerősökkel kapcsolódni. Közös érdeklődés, hasonló nyűgök/problémák, vagy az ő élményeikre neked is van egy hasonló, amivel megvan a közös pont, közös nosztalgia korábbi évekből, ilyesmik. Empátiával kell az emberek felé fordulni, érdeklődéssel hallgatni a meséiket, jókor kell átvenni tőlük a beszélgetés fonalát, együtt kell gondolkodni velük, ez mindig jólesik a beszélgetés résztvevőinek - neked is, neki(k) is.
2022. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonlóan alakult az életem és kb. 2-3 éve kezdtem ennek neki. Vannak pozitív élmények, van javulás, de úgy igazán nem sikerült még kitörnöm belőle.


Most vagyok olyan szakaszomban, hogy úgy érzem egy fokkal "feljebb" kell lépnem és még nyitottabbnak lenni. Megint sikerült 1-2 jó tapasztalatot szerezni, de még küzdök (és fogok is).


Van akinek a fokozatosság segít, van akinek az, hogy egyből fejest ugrik. Én az előző mellé tettem le a voksom, szép lassan, de haladok.

2022. ápr. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló a helyzet, én is málfél két éve jöttem rá, hogy hiányoznak a barátok az életemből, azóta igyekszek ismerkedni. Hát még olyan mély kapcsolatot senkivel nem alakítottam ki, és nagyon lassan haladok előre, de igyekszem.
2022. ápr. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!