Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csalódás az emberekben?

Csalódás az emberekben?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy más is ennyit csalódik az emberekben? Nem a 20 évesekre gondolok, nekik még nincs annyi tapasztalatuk. Én 40 vagyok, nő, és annyi csalódás ért már.. barátnőkben, munkahelyen, mindenhol. Én nem mondom, hogy tökéletes vagyok, de most olyanokra gondolok, amikor én tényleg csak áldozat voltam.. és rengeteg ilyen van, például volt egy barátnőm, kb 8 éve voltunk barátok, és egyszercsak elkezdett velem gonoszkodni, csak azért, mert én többet kerestem nála, és halálosan féltékeny volt. Meg is szakadt a kapcsolatunk. Ez egy példa, de rengeteg ilyen sztorim van, amikor nem tettem semmi rosszat, és cserébe rosszat kaptam mégis.. most megint történt valami ilyesmi, és kicsit magam alatt vagyok, hogy mért ilyenek az emberek.. veletek is történnek hasonló dolgok?
2022. ápr. 30. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Keress fel egy pszichológust, mert nem tudod egyedül feldolgozni a téged ért csalódásokat, ezen kattog az agyad és ez szépen fel fog emészteni téged.


Ha ennyi évesen se tanultad meg kezelni és elfogadni ezt a helyzetet, akkor egy szakember segíthet neked.


Egyébként pedig csak azt lehet bántani, aki hagyja magát. A barátaidat pedig te választod. Lehet, hogy mégse ismerted eléggé azt az adott nőt, vagy pedig félre ismerted.

2022. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, a 63 éves főnököm mondta múltkor, hogy mindig mindenkiben csalódik az ember. De neked egyből pszichiátriai eset vagyok.. nem semmi.
2022. ápr. 30. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

En is 40-es vagyok. Teljesen megertelek, mert en is sok csalodason mentem keresztul.

Egeszen addig, mig el nem engedtem az "elvarasaimat" az emberek fele.

Megtanultam, h masok reakcioi elsosorban roluk szolnak, nem rolam.

Megtanultam, h semmi sem orok, minden valtozik/valtozhat.

Megtanultam elengedni dolgokat es embereket.

Mara tudom, h magamnak en kell, h a legfontosabb legyek, s az is vagyok.

Mara probalok ugy tekinteni mindenkire (magamra is), mint gyarlo teremtmenyekre, konnyebben bocsatok meg vagy teszem magam tul dolgokon.

Egy dolgon nem valtoztattam az evek alatt. A mergezo embereket, kapcsolatokat szemrebbenes nelkul vagom ki azonnal az eletembol.

Sokkal boldogabb vagyok igy.

2022. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Egyes: miért keressen fel pszichológust? Az mit tud csinálni, a szarházi emberekből normálisat csinál? Hagyjuk már. Én is csalódtam már szinte mindenkiben, bár ezt már nemigen lehet annak tekinteni, hiszen nem is vártam többet senkitől. Nekem az lenne a csalódás (nyilván pozitív) ha valami normális emberrel találkoznék. Van egy férjem, akit szeretek, egy anyám, akit szeretek. Mi kell még? Nekem nem hiányzik az életemből másik ember. Mondjuk kutya, cica jó lenne, az hiányzik.
2022. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

#2,4


"Egyes: miért keressen fel pszichológust?"


Mert nem tudja feldolgozni, ha valakiben csalódik, ezen kattog, emészti magát rajta..stb.


Csalódott emberekben? És? Ki nem? Meg kell tanulni ezeket elengedni, nem foglalkozni velük hosszú távon a saját egészségünkre való tekintettel. Ezért nem kell kiírni egy önvisszaigazoló kérdést.


A kérdező nem tanulta meg eddig kezelni ezt a szituációt, nem tudja elengedni a rossz dolgokat, amiben egy pszichológus tud segíteni.

2022. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Egyetertrk az 1-essel.

S egyaltalan nem nevezett pszichiatriai esetnek. Alap fogalmakat keverunk.


Ha onismerettel nem jutottal el odaig, h tudd kezelni ezeket a dolgokat, akkor igenis sokat segithet egy pszichologus. A pszichologus nem fogja neked megmondani mit tegyel, vagy megvalzoztatni a "szarhazi embereket". Ellenben ravezet, technikakat tanithat arra, hogyan tudod az ilyen dolgokat kiiktatni az eletedbol.

Ez egyaltalan nem szegyen, nem ertem miert kezeli meg mindig mindenki negativ belyegkent. Igenis a mentalis egeszseg fontos kell, h legyen. Foleg a mai, orult vilagban.

2022. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szintén ilyesmikkel találkoztam, 40+ vagyok.

Több barátnőm is volt, akik csak úgy elkezdtek beszólogatni, pedig nem tettem semmit, jól elvoltam az életemmel, rájöttem, hogy talán pont ezért, mert elkezdtek irigykedni. Egyikük sokkal többet keresett nálam, nagyon sikeres volt a munkában.


A csalódás érzése normális ilyenkor, azt gondolom, hiszen ha nem érezné az ember, akkor nem is szerette. Az a gond, hogy egyre több csalódás után egyre nehezebb újrakezdeni bízni.

2022. ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!