Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a kiváltó oka, hogyha...

Mi a kiváltó oka, hogyha valaki önbizalomhiányba szenved (biztos, hogy nem a külső körülmények)?

Figyelt kérdés
2022. máj. 5. 23:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Addig már eljutottam, hogy nem a külső körülményektől függ ez hanem tőlem.
2022. máj. 5. 23:58
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez az első kérdésem, kérem privátban írjatok, ha segítenétek.
2022. máj. 6. 01:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Privátban elküldtem ugyanezt. Az okát, hogy ide is betettem - megmagyaráztam ott - az, hogy hátha másnak is hasznos lesz.


Az önbizalom alapvetően 2 dologtól függ:

Az Első összetevő az az, hogy rendelkezel a szükséges tudással, ismerettel vagy jártassággal AZ ADOTT DOLOGBAN. Enélkül semmiképpen sem lesz önbizalmad, hanem csak önámítás lesz. De mivel ez nem áll fenn a te esetedben, ezért nem taglalom az önámítást.

A másik összetevő pedig az, hogy összességében pozitívban van-e a te tudásodat érő megjegyzések.

Lehet, hogy rendelkezel a kellő ismeretekkel ahhoz, hogy magabiztosnak jelentsd ki magadat (mondjuk a munkádban, mivelhogy értesz hozzá és a többi hasonló munkakörben lévőkhöz képest megállod a helyedet), ám mégis mások véleménye befolyásolhatja az embert, ezáltal eltántoríthatnak mások véleményei attól, hogy te valóban jól végzed-e a munkádat, holott valósággal jól végzed a munkádat. Azok véleménye befolyásolja az embert, akit tekintélyesnek tart Bármilyen szinten, és meg szeretne felelni neki.

„nem a külső körülményektől függ” – Tisztázni kell, hogy mit értesz „külső körülmények” alatt. Mások véleményére való hallgatás is nevezhető külső körülményeknek, így tehát ez nem állja meg a helyét.

Lehet az is, hogy más területeken krízisben vagy, és mivel nem tudod megoldani azokat, ezért általánosságban lealacsonyítod saját magad ismereteit és emiatt a „külső körülmények” miatt fogod úgy érezni, hogy te abban a dologban sem vagy jártas.


Az esetek többségében az a döntő, hogy milyen személyek véleményére hallgatsz, hogy ebből a szempontból pozitív, jó társasággal veszed-e körbe magadat, vagy az a társaság, akinek ráhatása van abban a dologban az önbizalmadra, az kártékony, marcangoló, negatív hatású-e. És itt TE Döntöd El, Hogy kinek szeretnél megfelelni, hogy kinek a véleményére szeretnél hallgatni.

Akkor ugyanis, amikor egyáltalán nem kívánsz valakinek a véleményére hallgatni, akkor az esetek többségében nem fog érdekelni az általa kimondott negatív vélemény, így tehát a véleményét semmisnek tekinted.

2022. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!