Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet együtt élni egy...

Hogy lehet együtt élni egy háklis emberrel?

Figyelt kérdés

Úgy hozta az élet, hogy egy jó ismerösömmel összeköltöztünk. A srác nagyon sok mindenre háklis. Pl ha becsukom a wc ajtaját akkor veszekszik velem hogy ígyhogy szellözik a wc (nincs szelőzője) és nem érti meg, otthon a szüleimnél az volt szokás becsuktuk és reflexből megszokásból csukom be. Hogy lehet ilyet kezelni, hogy ha ő ídeges ne ragadjon át rám és nyugodtnak tudjak maradni.

Azok válaszát várom elsősorba akinek lakókörnyezetébe él ilyen ember és megtanulta ezt kezelni. Az olyan választ kerüljetek létszíves költözz el, változtass viselkedésen stb. Mert nem ilyenekre vagyok kíváncsi.



#lakótárs #Hárklis
2022. máj. 8. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha sem költözni nem tudsz és változtatni sem akarsz/tudsz - az észszerű kérések észben tartásával (pl. vécéajtó) - akkor nem tudom mit lehetne neked tanácsolni?

Én szívesen válaszoltam volna, mert éltem tényleg háklis, örökké morgó, elégedetlenkedő emberrel, ezért ameddig nem tudtam költözni, addig letoltam a békát és alkalmazkodtam, aztán rövid időn belül elköltöztem.

De nálad nem ez a helyzet.

2022. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló lakótársam, én kompromisszumot kötöttem vele. Mondtam, hogy más helyekről jövünk, más szokásokkal, így lehetetlen, hogy mindig mindenben megfeleljünk a másiknak. Rákérdeztem, hogy mik azok a dolgok amiket nagyon szeretne ha be lennének tartva részemről. Megbeszéltük, hogy azokra odafigyelek, ő pedig nem fog a többi dolgon pattogni. Egy évig laktunk együtt, minden gond nélkül.

De egy ilyen kompromisszumhoz mindkettőtöknek készen kell állni arra, hogy engedjen valamennyit. Ha köti az ebet a karóhoz és nem hajlandó változtatni, akkor viszont tényleg csak az a két opció van, hogy megszokod és elviseled, vagy költözöl.

2022. máj. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Én vagyok a háklis és a felhozott példádra én is allergiás vagyok. Nekem ez tiszta logika: ha becsukod a WC-t, akkor 5 óra múlva is szarszag lesz a budiban és felpárásodik az egész.

Ha nem teszed a helyükre a dolgokat, akkor nem fogsz megtalálni semmit és egész nap azt fogod kérdezgetni, hol van ez és az.

Ha elmész itthonról és nem zárod be a nagykaput, mert az 1 percig tart, akkor bárki besurranhat és nem érvényes a betörésbiztosítás sem.

Miért jobb a hűtőbe beledobálni az ételeket ahelyett, hogy mindent a saját polcára tennél? Aztán olyasmit is veszel, ami már van otthon csak nem találod.

Ha felporszívózol és csak utána kezded el porolni a bútorokat, akkor olyan, mintha nem is porszívóztál volna.

A mosógép és a mosogatógép még nem érte el azt a fejlettségi szintet, hogy önmagától rakja a szárítóra a ruhát és pakolja el az edényeket. Ha valamit elkezdtél, fejezd is be.

A számítógépen és tévén van kikapcsológomb is, nem kell egész nap mennie, amikor nem használod. A villanykapcsolók is működnek.

A szellőztetés során nem a Sátán jön a házba, hanem friss levegő. Szellőztess néha.

Stb stb.

2022. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na egy ilyen lakotarshoz képest a sorkatonaság is jobb volt.


Beszélsz és alkalmazkodsz, beveszed a bizonyos tablettát, vagy valamelyik költözik.


A WC-s peldadra meg annyit hogy a szüleimnek is mindig be volt csukva, én mégis nyitva tartom. Szóval lehet változni, csak akarni kell.

2022. máj. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Papám ugyanilyen háklis. Változtatni nem lehet rajta úgy sem. Mamám az csendben vagy végighallgatja és oda se figyel vagy ráhagyja a dolgot és otthagyja.

Apám is hasonlóan háklis de mivel vele együtt is kell laknom így, hogy ne szálljon rám és inkább hagyjon békén ha elkezd veszekedni én is addig veszekszem míg ő fel nem adja. Így tudja hogy hiába veszekszik így is folytatom így inkább mostanában el sem kezdi inkább. Anyám mivel meg ő szerényebb ennél ő is hallgatja és rá se figyel magyon vagy otthagyja.


Szóval ez a 2 lehetőség van, vagy rá se figyelsz és játszod a süketet vagy te is elkezded és folytatod amíg fel nem adja és tudni fogja, hogy úgyse hagyod jobb ha el se kezdi.


De ha neki ennyire fontos az a szellőzés, szerezzetek be valahonnan egy ajtót szellőző ráccsal.

2022. máj. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!