Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon egy rangabb magasabban...

Vajon egy rangabb magasabban lévő embernek is lehet egy nála (még)alacsonyabban lévő ember is szimpatikus? (Orvos, ügyvéd, bíró, jogász, mérnök, ezek)

Figyelt kérdés
Igen nyilvan tudom, hogy bárkinek lehet bárki szimpatikus és viszonyulhat hozzá úgy, viszont az orvosokrol hiedelem az is hogy orvos csak orvossal, ügyvéd csak ügyvéddel. Viszont ha nem is arra gondolunk hogy szerelmes a másikba vagy tetszik neki némi szimpátiat is kedvességet táplál a másik iránt igy is hogy tudja magáról hogy o mar valaki amiért persze még is dolgozott. Ti mit gondoltok erről én személy szerint nagyon szeretem ha valaki nincs elajulva magától és tud úgy kezelni akár egy pácienst, egy ügyfelet mint a barátját, persze csak ha többször megfordul nala gyakran.

2022. máj. 9. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2022. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"én személy szerint nagyon szeretem ha valaki nincs elajulva magától és tud úgy kezelni akár egy pácienst, egy ügyfelet mint a barátját"


Miért kellene egy pácienst úgy kezelni, mint egy barátot? Szerintem a normális orvos-beteg kapcsolathoz hozzá tartozik a megfelelő távolságtartás. Szerintem baromira nem jó, ha az orvos vagy épp a beteg "bratyizik" a másik féllel. Ez nem azt jelenti, hogy az orvos "el van ájulva magától" vagy lenézi a másikat, de egy orvos-beteg kapcsolat az nem egy haveri viszony.


Ettől még természetsen van olyan, hogy szimpatikus valaki.

2022. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, - főleg, ha harangban van!

Rangok voltak valaha a báró, a gróf, az őrgróf, a helytartó - és hasonlók...

2022. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd vagyok. Nem érzem magam "magasabb rangúnak", nem is tudom, miért jönnek sorra az ilyen kérdések!?

Tele vagyok nem ügyvéd (és nem bíró, ügyész, orvos, stb.) ismerősökkel. Mindenféle foglalkozású, felfogású ember van a családban/baráti körben, pl. asztalos, kórházi nővér, gyereket otthon nevelő anyuka, színész, autószerelő, kereskedelemben dolgozó, ügyfélszolgálatos... És igen, nyilván szakmabeli ismerőseim is vannak, ez azért elég egyértelmű, hogy mivel sokat találkozom velük, ebből a körből is lesz barát. Nem teszek különbséget.


Viszont azt én sem értem, hogy miért kellene az orvosnak a páciensével, vagy az ügyvédnek az ügyfelével "szimpatizálnia"? Természetesen ilyen is van, de ennek a munkán belül semmi helye, így az ügyfeleimnek fogalmuk sincs, hogy magánemberként szimpatizálok-e velük, vagy sem. Ezen nem múlhat semmi.

2022. máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!