Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egészségem múlik a fogyáson...

Az egészségem múlik a fogyáson, de nincs rá motivációm, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok, és az utóbbi időben (kb fél év) depressziósan olyan 15-20 kilót szedtem fel. Az amúgy is meglévő PCOS-em súlyosbodott, IR-es is lettem mellé. Sokszor érzem magam rosszul, a vércukorszintem ugyan teljesen rendben van, de az inzulinszintem szokott nagyon kiugró lenni.

Elkezdtem keményen sportolni, és látványosan alakulok, de a laborértékeimen ez nem segített.


2 okból nehéz a diéta:

- lelki okok... Az evésen kívül sajnos nagyon más, őszinte örömöm nincs. Elvagyok a sporttal, kibírom a melót, szeretek tanulni, szóval nem hagyom el magam. De örömöt semmiben nem lelek úgy igazán. Járok pszichológushoz, vannak már jobb pillanataim, de az ideális állapot még távol van.

- fizikai okok... a 160 grammos diétát, 1600-1800 kcal mellett ajánlották. Na most havi 15x12 órát dolgozom, heti 5-öt edzek. A 2 dl joghurt + 2 szem korpovit keksz, vagy egy közepes szem krumpli 80 gramm hússal nekem sajnos nem étkezés. Egyszerűen fizikailag éhezem, szenvedek, úgy is hogy elég vizet fogyasztok.

+ 1 ok: ez az állandó hugyozni járkálás a vízivás miatt kikészít. Este elalvás előtt is úgy érzem hogy nem bírom magam kipisilni, meg alapvetően a napi 2 liter víz egyszerűen nem esik jól.

Ráadásul a társasági életből is kivon a diétázás, a menjünk el enni, iszogatni nem opció, az hogy nem mehetek el "csak úgy" valahova, hanem mindig ki kell számolnom mennyit nem leszek otthon, és 6 doboz kaját magammal hurcibászni, és a főzés miatt is újra kell szerveznem az életem, meg rengeteg időt vesz el... Ja és az állandó pisilni járkálás miatt sem mehetek el csak úgy bárhova...


Lényeg a lényeg, hogy nem tudom hogy gyűjtsek motivációt. A hátam közepére nem kívánok még egy kényszert, ami elveszi az egyetlen örömömet, és felváltja újabb időzabáló, demotiváló harccá.


Mit tudtok tanácsolni? Van/volt valaki hasonló cipőben?

22N



#diéta #fogyás #PCOS #motiváció #160 grammos szénhidrát diéta
2022. máj. 10. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Ne DIÉTÁT tarts, hanem életmódot válts. Kalóriaszámolással mindent ehetsz-ihatsz meg megfelelö mennyiségben, nem kell semmiröl lemondanod, nem kell külön föznöd, nem kell kizárnod magad az életböl.

Az elegendö folyadék fogyasztása viszont nagyon fontos, pár hét alatt megszokja a szervezeted, nem kell gyakran járnod WC-re. (A hugyozni járkálás igen pimitív kifejezés, ilyen normális ember nem használ!)

Ami viszont fontos lenne, hogy ne az evés lehyen az életed célja, mert ez igencsak értelmetlen és káros függöség!

2022. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Keresd meg facebookon a

Fogyjunk együtt egymásért csoportot

Ott sokan vannak hasonló helyzetben, tudnak tanácsot adni

Én is onnan merítettem erőt.

2022. máj. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Dietetikai szakrendelést keress fel. Feltételezem a leírtak alapján, hogy diabetológián voltál már, ott nem javadolták a dietetikust? Az életmód váltás nem megy hirtelen. Nem úgy van, hogy ma betolok egy adag pizzát, holnaptól meg 160 g-os diéta. Fokozatosan kell hozzá szoktatnod a szervezeted, a napi ritmusod és a lelki világodat is. Persze összehangolva a sporttal, munkával. Ez pedig akkor fog igazán jól sikerülni ha a szakemberrel közösen dolgozva fejlődsz. Irány a dietetikus.
2022. máj. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3:

Ezeket nekem dietetikus mondta.

2022. máj. 10. 17:31
 5/14 anonim ***** válasza:
Most vagyok nagyon hasonló cipőben. Elkezdtem sportolni, ami tök jó, mert izmosodtam és elvezem is, de az evést lelki okokból rémesen nehéz megállni. Nem tudom, hogy merítsek örömöt másból.
2022. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Isten ments, hogy felül bíráljak egy szakembert, de nem esett szó a fokozatosságról? Nem kérdezett ki a napi ritmusodról? Nem kérdezte meg, hogy a munkád során mennyi a fizikai aktivitás és mellé mennyit sportolsz? Mennyi időt fordít(hat)ott rád? Óvatosan kérdem: állami vagy magán rendelés volt?
2022. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6

Kórházban dolgozom, és kB 3/4 órát beszélgettünk a dolgokról, és mivel sokszor jár át hozzánk, tudja hogy ápolóként mit dolgozom, és az edzést is elmondtam neki.

Volt régebben olyan dietetikus aki a paleot ajánlotta, 2500 kalóriával, nem tudom mit kéne tennem mert tanácstalan vagyok...

2022. máj. 10. 17:47
 8/14 anonim ***** válasza:
David Goggins-t lesd meg
2022. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Ezesetben a lehető legjobb helyről kaptad a megoldásokat. Szerintem menj vissza hozzá minél hamarabb és vázold a kétségeidet. Ha vársz és őrlődsz azzal nem jutsz előre. Jelezd, hogy hamarabb van szükséged időpontra, mint amiben eredetileg megállapodtatok.
2022. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
Semmit. Ha az nem elég indok, hogy megdöglesz, akkor nem tud más segíteni.
2022. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!