Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egészségem múlik a fogyáson...

Az egészségem múlik a fogyáson, de nincs rá motivációm, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok, és az utóbbi időben (kb fél év) depressziósan olyan 15-20 kilót szedtem fel. Az amúgy is meglévő PCOS-em súlyosbodott, IR-es is lettem mellé. Sokszor érzem magam rosszul, a vércukorszintem ugyan teljesen rendben van, de az inzulinszintem szokott nagyon kiugró lenni.

Elkezdtem keményen sportolni, és látványosan alakulok, de a laborértékeimen ez nem segített.


2 okból nehéz a diéta:

- lelki okok... Az evésen kívül sajnos nagyon más, őszinte örömöm nincs. Elvagyok a sporttal, kibírom a melót, szeretek tanulni, szóval nem hagyom el magam. De örömöt semmiben nem lelek úgy igazán. Járok pszichológushoz, vannak már jobb pillanataim, de az ideális állapot még távol van.

- fizikai okok... a 160 grammos diétát, 1600-1800 kcal mellett ajánlották. Na most havi 15x12 órát dolgozom, heti 5-öt edzek. A 2 dl joghurt + 2 szem korpovit keksz, vagy egy közepes szem krumpli 80 gramm hússal nekem sajnos nem étkezés. Egyszerűen fizikailag éhezem, szenvedek, úgy is hogy elég vizet fogyasztok.

+ 1 ok: ez az állandó hugyozni járkálás a vízivás miatt kikészít. Este elalvás előtt is úgy érzem hogy nem bírom magam kipisilni, meg alapvetően a napi 2 liter víz egyszerűen nem esik jól.

Ráadásul a társasági életből is kivon a diétázás, a menjünk el enni, iszogatni nem opció, az hogy nem mehetek el "csak úgy" valahova, hanem mindig ki kell számolnom mennyit nem leszek otthon, és 6 doboz kaját magammal hurcibászni, és a főzés miatt is újra kell szerveznem az életem, meg rengeteg időt vesz el... Ja és az állandó pisilni járkálás miatt sem mehetek el csak úgy bárhova...


Lényeg a lényeg, hogy nem tudom hogy gyűjtsek motivációt. A hátam közepére nem kívánok még egy kényszert, ami elveszi az egyetlen örömömet, és felváltja újabb időzabáló, demotiváló harccá.


Mit tudtok tanácsolni? Van/volt valaki hasonló cipőben?

22N



#diéta #fogyás #PCOS #motiváció #160 grammos szénhidrát diéta
2022. máj. 10. 15:43
1 2
 11/14 Kései Sirató ***** válasza:

Keresned kellene másféle örömöket, programokat!

Pl. színház, koncert, hangverseny, ahol nincs kajálás. Otthon is hallgass jó zenéket!

A munkahelyemen én úgy diétázom, hogy egyszerűen nem viszek be csak nagyon nagyon minimális kaját. Szóval nekem ott a legkönnyebb, ha nincs, akkor nincs több és ennyi.

2022. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sok a hülye dietetikus. egy barátnőmmel is ezt csinálta az egyik, konkrétan éheztette meg tejtermékekkel meg lightos termékekkel etette. Le vannak ezek ragadva a 80-as években.

Nem fognak velem egyetérteni a többiek, előre mondom. A kalóriaszamolás nem megoldás. Nagyon sokáig próbalkoztam vele, de semmi értelme. Másoknál is ezt láttam. A megoldás ha az eszedre hallgatsz, hogy mi az egészséges. Pl növények, húsok, adalékmentes ételek. Tejtermék szerintem és sok más ember szerint nem jó. Ez az egyik része. A másik, hogy max 3x egyél egy nap. És olyanokat, amik az inzulinszintedet nem vagy kicsit emelik meg. Zsírok főleg. Szalonna. Szinte semmi kenyér, semmi cukor. Nagyon hamar lesz változás. Szerintem a mozgás lehet hogy sok. Éhezteted magad, kizsigereled a szervezeted. Hallgass a testedre. Ha az értékeid nem javulnak, ha gyenge, fáradt vagy, nem jó úton jársz.

2022. dec. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi hogy csak vizet igyál, semmi alkohol meg egyéb hülyeségek. Diétás se. Ez nagyon fontos.

Es tojást is egyél gyakran.

2022. dec. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
47%

Ne stresszelj semmin,mert az is felboríthatja az egész hormonháztartást,

tudom nehéz megállni,de bakker,ha ápoló vagy, te tudod legjobban, mi lenne

ha éppen valamilyen súlyos betegséggel küzdenél stb..

Én most járok vizsgálatokra,de ha nem lesz semmi komoly bajom,minden egyes napért hálás leszek,megfogadtam.

2022. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!