Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy negatív élmény...

Lehet, hogy negatív élmény lenne a pszichológus? Reálisak a félelmeim?

Figyelt kérdés

Nem merek bejelentkezni pszichológushoz mert félek, hogy itélkezik felettem, vagy pitiánernek tartja a problémáim.


Először megnézném milyen az állami ellátás, mert egy ismerősöm meg volt elégedve. Ő depressziós gyesen lévő anyuka volt. Én 25 éves nő vagyok, elég más problémákkal, és attól tartok, hogy mindenért engem okolna vagy rövidre zárná azt, amivel hozzá fordulok. Úgy tudom indokolni is kell, mikor időpontot kérek, és egy pszichiáter tud beutalni pszichológushoz pszichoterápiára, de csak ha úgy gondolja.


Döntésképtelen vagyok az életem felett, elpazarolom az időm, tartósan szorongok. Folyton bizonytalan lábakon áll az életem, és van valami érzelmi defekt, amit nem látok át.


Az egyik az, hogy nem tudom dönteni férfiak között akiből 2 már tartósan rosszul bánt velem, és csak távolságot tartva ugyan, de talonban akarnak tartani. Nyilvánvaló, hogy csak el kellene felejteni a dolgot, és nem hagyni magam, de nem megy.


A harmadik pedig … jóval később ismertem meg, szívét lelkét bele tudná tenni egy kapcsolatba, ha képes lennék bízni és felvállalni egy párkapcsolatot, annak minden kockázatával, hogy sérülhetek ès hogy a távoli “kis rajongóim” akik tulajdonképpen már többször cserbenhagytak, azokban az időszakokban amikor nagyon szerelmes voltam beléjük( persze nem egy időben) szavakkal bántottak, érzelmileg zsaroltak, nem akartak ténylegesen tenni a kapcsolatért csak messziről álmodoztak és hülyítettek, és találkozás nélkül akarják ezt tenni újra és újra. Én pedig mindig része vagyok a játszmáknak. Tudom ez úgy hangzik, mintha nagyon buta nő lennék, de évek alatt épült be, hogy tartom a kapcsolatot ezekkel a férfiakkal, hogy “de szép lenne ha mi ketten”- mondják, de aztán sosem vagyok elég jó, vagy jön más aki jobb. Nem tudom miért van erre szükségem, hogy nem tudom megszakítani, ez abnormális. Az egyik egy komoly kapcsolat volt, együtt is éltünk a másik pedig mindig 180 fokot fordult mikor aktuálisan talált jobbat a környezetében, vele sosem alkottunk egy párt és nem is volt köztünk intim kapcsolat, bár évekig beszélgettünk.


Pazarlom a fiatal éveimet hogy vártam olyan dolgokra amelyek sosem jöttek el. Amikor meg elengedném, rám tapadnak. Azért beszélek többes számban mert ez a két férfi most egyszerre talált meg, hogy alakulna valami mással.


A pszichológus biztos azt gondolhatná, hogy én mennyire együgyű és csapodár vagyok, pedig nincs így. Úgy érzem szikla van a szívem helyén és senkihez nem tudok keserű bizalmatlanság nélkül állni. Ki akarok törni ebből.



2022. máj. 10. 21:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
83%
Nyugodj meg. A pszichológus minden pácienst meghallgat bármi baja van. Ha tényleg így érzel menj el. Nekem nagyon sokat segít mindig. Nem járok rendszeresen de ha szükségem volt rá jól esett.
2022. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Még véletlenül se gondold azt, hogy ítélkezni fog feletted. A munkájának a része a problémakezelés, akár súlyos, akár nem. Ha te úgy véled, a problémáid megkövetelik az ő szaktudását, akkor ő is ezt fogja gondolni.
2022. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem realisak a felelmek
2022. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Ferfiak: olvasd el: mackenzie: Kezikonyv mergezo emberekhez


Ez radobbentett engem is,h az elozo ket elettarsam milyen mergezo ember volt!!

2022. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Exeket meg piocakat tiltsd le.


Ja bocs,nem kertem 30 ezret orankent.


Ja a pszichologus az csak meghallgat es nem ad tanacsot!!

2022. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Gyermekpszichológusnál volt olyan, hogy tapasztaltam ítélkezést. Felnőttkoromban nem voltak kifejezetten rossz tapasztalataim velük.


Ha úgy érzed, hogy segíthet, megpróbálhatod. Legfeljebb tovább mész.

(Mentálhigiénés szakemberek egyházi körökben is vannak.)


Előfordult már, hogy én ott találtam komolyabb segítséget (egyházi lelkigondozó,) SŐT!


NAGYON KOMOLY SORSFORDULÓT is majdnem megértem - házasság közelben voltam!

2022. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell félned, hogy a pszichológus elítél, stb. ez pont olyan, mintha egy férfi elmenne az urológushoz... cikinek érzi, de a doki már mindent látott, nem lepődik meg az ő baján se, és nem méricskél, hogy mekkora, meg ilyenek, hanem végzi a dolgát.


Lehet, hogy ösztönösen arra mennél, hogy segítsen dönteni a pszichológus, hogy A, vagy B, vagy C férfit válaszd, de valójában te szerintem már láttad, hogy mi a helyes, csak félsz.


A szorongás, okát, stb. kell feltárni, és ezt feloldani. Lehetnek még más gondok is, amiken segíthetne, pl. miért kívánsz olyan kapcsolatokat, ahol neked nincs tartós szereped, ha jól értettem, és az is, hogy miért NEM vonzódsz ahhoz, akinél meg igen. Mert ha annyira szeretnéd a harmadikat, akkor nem lenne dilemma.


Ill. hogy kész vagy-e egyáltalán egy kapcsolatra, és hogy mi kell hozzá, hogy kész legyél, ha nem vagy.


És lehet itt még mélyebbre ásni, sok probléma lehet itt, és ezek közül ha csupán egy lenne, akkor is érdemes lenne elmenni.


Három témát egyből mondtam, de lehet, hogy ezek összefonódnak, lehet, hogy csak következmények és egymásból alakulnak. Ne aggódj, menj el!


Tehát ne azt kérd tőle, hogy mondja meg, hogy melyikhez menj hozzá, hanem áss a dolgok mélyére!


Bátorság!

2022. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Az első mondatnál tovább nem is olvastam.


Hülyeségeken agyalsz! A pszichológus nem ítélkezik fölötted. Arra ott vannak a szüleid, tanáraid, főnökeid, a bíróság és a Jóisten. Valamint a gyakoris válaszolók, internetes fórumtársak. :-)))

2022. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%
A pszichológus nem ítélkezik, ellenben jól lehúz pénzzel. Ha neked megéri óránként 15-20 ezer forintot fizetned ezért, akkor hajrá.
2022. máj. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legjobb, ha úgy gondolsz rá mint egy bármilyen másik emberre. Persze, tudjuk mi a pszichológus dolga, mit tanult, milyen személyiséggel és készségekkel kell rendelkeznie stb., de sajnos nem minden úgy van, ahogyan a nagy könyvben az meg van írva. Nekem volt már negatív tapasztalatom pszichológussal, volt olyan aki ítélkezett felettem és olyan is volt, aki pl. azt mondta, hogy nekem biztosan nincsen semmi bajom, mert színes ruhákat hordok és nem feketét. Magyarul azt akarom mondani, hogy az a legjobb, ha nincsen benned sem egy ideális sem egy rettegett kép "a pszichológusról", kiválasztasz egyet, kipróbálod és utána eldöntöd, hogy vele szeretnéd-e folytatni vagy inkább keresel mást. Még az is előfordul, hogy valaki egy szuper szakember csak egyszerűen nem vagytok kompatibilisek és ezzel sincsen semmi probléma.
2022. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!