Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki rosszindulatú, az mindig...

Aki rosszindulatú, az mindig rosszindulatú marad?

Figyelt kérdés

A gimiben én voltam az egyik legjobb diák fizikából, úgy is volt, hogy mérnöknek megyek az egyik osztálytársammal együtt, de végül nagy hezitálás után a bölcsészkar mellett döntöttem. Emiatt az az osztálytársam őrültnek nézett, sokszor ki is nevetett a döntésem miatt, kerülte a társaságomat és megszakadt közöttünk a kapcsolat, évekig nem beszéltünk. Mindketten lediplomáztunk, és ma érdekes módon rám írt, egészen kedvesen, hogy mi újság van velem. Szóba jött, hogy orvosnak készülök, erre megint azt éreztem, hogy őrültnek vagy nem normálisnak néz. Lehet, hogy csak bebeszéltem a régi emlékek miatt, de eleinte csak bókolt, hogy azta, hogy jött ez az ötlet, meg hogy miért pont az orvosi, mindig a fizikát szerettem, utána viszont már elkezdett csipkelődni, hogy "őszintén, neki már nem lenne kedve ennyit seggelni a könyvek felett" meg hogy érdekes lehet a társaság az orvosin (nyilván arra érthette, hogy vegyes a korosztály, mert hát én sem vagyok már 20 éves).


A lényeg, hogy én évekig tönkre voltam amiatt, mert fikázott és került utolsó évben, évekig kevesebbnek éreztem magam, de ma bebizonyosodott, hogy lehetnék én akár űrmérnök is, az sem lenne jó, mert az ilyen emberek mindig kifogásolnának valamit. Mégis magamat büntetem, érzékenyen reagálok a megjegyzésekre és fáj, amikor valaki passzív agresszív. Sőt, a végén még valami olyat is beszólt, hogy "nem akaródzik dolgozni, mi?"


Mit gondoltok az ilyen emberekről? Mit csináljak, hogy ne emésszem magam?


2022. máj. 11. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Hogy az marad-e azt nem tudom, de olyan létezik hogy valaki sokáig jóindulatú, rendes ember volt, néha túlságosan is, de miután mindenki visszaélt ezzel, le se bagózta vagy egyenesen kihasználta ezt, megkeseredett és rosszindulatú lett belőle. Nem tudom őket hibáztatni...
2022. máj. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem az az igazi, amikor valakit hiába tör meg az élet, képes ember maradni a talpán...
2022. máj. 11. 21:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne agyalj rajta.. legyints, lépd át.
2022. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az van, hogy évekig emiatt kínoztam magam, hogy biztosan rossz vagyok, túl őrült, túl vakmerő, túl határfeszegető. Erre semmi sem jó. Valaki abban is hibát talál, hogy orvosnak tanulok.
2022. máj. 11. 22:02
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Miért lenne ő rosszindulatú? Ő hozzám hasonlóan nem érti, hogy miért hozol olyan döntéseket, amik tévutakra visznek. Pedig én csak abból indulok ki amit te magad írtál magadról. A fizikát szeretted, mégis bölcsésznek mentél. Elvégezted az egyetemet (teljesen feleslegesen), mert most orvosnak készülsz. Ezek után nem lepne meg, ha 6 év múlva, amikor elvégezted az orvosit is, szintén rosszindulatúnak titulálnád a volt évfolyamtársadat, amikor azon csodálkozik , hogy te azt mondod, mostmár bölcsész és orvosi diplomával éppen színésznek készülsz...
2022. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5: mi abban a tévút, hogy valaki okos és képezi magát?
2022. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehidalok ettől a kifejezéstől, hogy “tévút”. Még ha prostinak ment volna a kérdező,akkor megértem, hogy tévútra lépett, de gyakorlatilag orvos lesz, aki életeket ment majd. Egyébként 19 évesen nem ritka, hogy ilyen korban nem tudják a diákok eldönteni, hol szeretnének továbbtanulni. Ő legalább megszerezte a diplomáját és továbbképezi magát.
2022. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem is volt egy olyan életszakasz, hogy rosszindulatúnak gondoltak, közben elég félreérthetően fogalmaztam meg a kérdéseimet vagy a hozzászólásaimat vagy mások láttak bele rosszindulatot. Pl egyszer azt akartam mondani valakinek, hogy csatlakozzon egy csoporthoz, mert ott okos emberek vannak amilyen ő is, ő meg úgy értette, hogy ő túl buta lenne hozzájuk.
2022. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen , az emberek képtelenek változni és levetni a felvett szociális szokásaikat.
2022. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!