Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért védik mindig a rosszindu...

Miért védik mindig a rosszindulatú pletykás embereket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, valaki hall rólad valamit, amiért neked esik, te védekezel, hogy ez nem igaz, kérdezed, ki mondta ezt, és ilyen válaszokat kapsz: 1. csiripelték a madarak..., 2. mondták... 3. nem kell azt neked tudni... 4. mmi van, fáj az igazság... stb.

Miért kell védeni azt a személyt, aki rosszindulatúan belekavar az életedbe, vagy csak valótlanságot terjeszt, és még azt sem tudod, hogy kitől kérd számon, és kivel közöld, hogy a saját tyukszaros életével foglalkozzon, és ne a tiedbe kavarjon.

Nem tudom megérteni, miért nem lehet egyenesen beszélni: pl. XY mondta rólad, hogy...


2017. dec. 13. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért „védik”, mert ők maguk is rosszindulatú pletykások, jót csámcsogtak a „forrásukkal” az adott pletykán, és nem akarják kiadni a másikat, mert akkor az összeveszne velük – s mivel magukból kiindulva jól ismerik az ilyen rosszindulató, pletykás emberek működését, tudják, hogy ez esetben róluk is elkezdene pletykálni. :)


Erről az jut eszembe, milyen szép világ volna, ahol az emberek felfognák és alkalmaznák Szókratész hármas szűrőjét:

https://www.youtube.com/watch?v=bROdpad7ybQ

2017. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert ők maguk is "hasonszőrűek".
2017. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem két esetben szokták védeni az ilyeneket.

1. ha blöfföl az illető, tehát nem is mondott rólad senki semmi rosszat, csak ő kombinál, de nem mondja a szemedbe, mert ahhoz gyáva, ezért kitalálja, hogy neki is csak úgy "mondták"

2. ha attól fél, hogy az illető nem fog neki több információt adni, ha kiderül ki az a mocsok, aki veled foglalkozik, és hülyeségeket, vagy féligazságokat terjeszt. És ő még akar rólad, vagy másról hasonló infókat, tehát ezért védi az informátorát.

2017. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!