Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önző vagyok, ha 22 évesen...

Önző vagyok, ha 22 évesen (még) nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
A barátnőm 25, ő nagyon szeretne gyereket. Viszont én még "5 perce" az voltam, még nem érzem magam érettnek egy gyerekhez, és talán soha nem is szeretnék szülő lenni. Nem érzem magam annak a típusnak. Ez talán egy pár év múlva változik, nem tudom.

2022. máj. 13. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem lesz önző attól, hogy nem basz valakit/nem baszatja magát teherbe. Nincs kivel szemben önzőnek lenni. A gyerek nem létezik, vele szemben nem lehet, a pároddal szemben meg csak annyira vagy az, amennyire ő veled, ha a saját akaratát érvényesíti.


És akkor sem leszel soha önző, ha soha nem akarsz gyereket. Ezt csak azok mondják, akik elbaszták az életüket a meggondolatlan szüldögéléssel és kell valami amivel kóstolgathatják azokat, akiknek több eszük volt.

2022. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
Lol dehogy. Az egy eletre szol. Nekem se kene gyerek.. meg valszeg meg csomo csajod lesz
2022. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Pacsi, igazad van, jól teszed ezt.
2022. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem hogy miért lenne önző aki nem vállal gyereket.

Fordítsuk meg. Aki gyereket vállal miért teszi? Hogy az Ő vérvonala folytatódjon, hogy az Ő neve maradjon fenn, hogy az Ő élete legyen boldog és teljes. Ezzel szemben aki nem vállal gyereket általában a még meg nem született kicsi érdekeit is figyelembe veszi. Én például nem fogok szülni, mert valószínűleg már az én generációm is háborúzni fog az ivóvízért, az 50 fokos délibábos Alföldi sivatagban. Nem szülök, mert így is elég mentálisan beteg embert termelnek ki a "csodálatos" szülők, akiknek nem sikerült felismerniük az alkalmatlanságukat.

Nem vagy önző, éretlen meg pláne. Pont hogy nagyon is érett vagy, hogy egy tömegkultúrával ellenkező, tudatos döntést hoztál, ami mellett ki is állsz.

2022. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
27%
Ne siesd el, de minél később vállalsz gyereket annál nagyobb az esélye, hogy valamilyen problémával születik. A barátnőd idősebb, mint te. Szerinted 35 évesen lenne gyereke jobb lenne?
2022. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%
Dehogyis. Szerintem inkább pont azzal van a probléma, aki ennyi idősen gyereket vállal.
2022. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
89%
Manapság ebben a korban korainak számít (a gyerekvállalás időpontja jelentősen kitolódott a pár évtizeddel ezelőtti időkhöz képest) és elég ritka, hogy valaki ilyen idősen gyereket vállaljon. Ráadásul az is gyakoribb lett, hogy valaki soha nem vállal gyereket. Tehát egyáltalán nem vagy "furcsa", kérdező.
2022. máj. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is annyi vagyok mint te és én sem akarok. Még csak a terveim között sem szerepel a következő legalább 1 évtizedben. Az is lehet, hogy később sem fogok majd akarni egyáltalán .
2022. máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!