Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek gáz,hogy 19...

Szerintetek gáz,hogy 19 èvesen mèg nem akarok gyereket ?

Figyelt kérdés

19 èves fiú vagyok most érettségiztem ès szeretnèk tovább tanulni.

Nagyon sok velem egykorú barátomtól hallom azt,hogy 2-3 éven belül már házasodni akarnak és gyereket vállalnk.


Szerintetek velem van a baj? Én még élni szeretnék, sok pènzt összeszedni biztos anyagi hátteret biztosítani és ,habár van baràtnőm úgy èrzem jelengleg még egyàltalán nem szeretnék hátasodni , se gyereket nevelni.


Szerintetek én emiatt rossz ember vagyok?



2020. jún. 18. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz ember.

Ne hasonlítsd magad másokhoz, mindenki a saját tempójában éli az életét. Van aki 18 évesen vállal gyereket és házasodik , de valaki csak 28. Ezzel semmi gond nincs.

2020. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem gáz.

Én a jövőben szeretnék majd gyereket, de jelenleg minden szempontból alkalmatlan vagyok rá, kivéve nyilván a testi dolgokat.

Mind házasodni, mind gyereket szülni és nevelni csak diploma után szeretnék, ami 23 éves korom előtt nem fog bekövetkezni.

Meglep, hogy nálad ez ennyire felkapott dolog, mert az én környezetembe a fiatalok pár kivétellel mind úgy gondolják, mint én. A házasságot nem mind, de a gyerekvállalást nem.

Bár úgy gondolni mindenki, mint te meg én, hogy csak biztos anyagi háttérrel kezd bele az egésznek, mert sajnos sokan nem gondolnak erre.

Egyébként hadd nyugtassalak meg, a gyerek után is lehet még bőven jól és izgalmasan élni. Erre több példát ismerek, de leginkább a saját szüleimet, akik négy gyerek után is csinálnak mindent, amit előttünk - sőt, még inkább.

Ne aggódj, nem vagy rossz ember. Akkor se lennél az, ha sose akarnál gyereket.

19/L

2020. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagy rossz, a mai világban a környezetedben hallott vélemények számítanak inkább furcsának. Egyre inkább kitolódik a család és gyermek vállalás, akár 30 éves kor fölöttre.
2020. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább te gondolkozol normálisan.

Milyen alapokat tudna adni egy 20-21 éves egyetemi évei végén járó pár egy családalapításhoz? Vagy éppen egy érettségivel 2 évet lehúzva egy gyártósoron?

Sőt akkor sem leszel rossz ember, ha nem vállalsz gyereket

2020. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Az nem - de hogy még az anyanyelveden sem tudsz normálisan, az már nagyobb probléma.

Ezt fogja tőled tanulni a gyereked is.

2020. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy rossz, inkább tanulni, dolgozni, fejlődni még hasznosabb ekkor.
2020. jún. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is teljesen rendben van ha soha nem akarsz
2020. jún. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem konkrétan nincs is az ismeretségi körömben senki, aki a késő huszas évei előtt házasodna és/vagy gyereket vállalna. Számomra is elképzelhetetlen jelenleg, hogy ~28 éves korom előtt házasodjak.


24/F

2020. jún. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Az a gáz, ha előbb vállalod be a gyerekgyártást, mint amikor testben, lélekben, ill. anyagilag felkészültnek érzed magad erre. Ez nem kor függő, hanem intelligencia vezérelt - normál esetben. Ha 28 évesen érzed úgy, hogy felkészültél, akkor 28 évesen kezdesz bele az adófizető gyártásba, ha 35 év ez a kor, akkor 35 évesen. Vannak férfiak, aki elmúltak 40 évesek, de még mindig éretlenek szellemileg, ill. mentálisan arra, hogy gyermeknevelésbe kezdjenek, - mégis idő előtt belecsavarták a patront egy nőbe. Többségüknek olyan is a "családi élete".
2020. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!