Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan indokoljam a névváltozt...

Hogyan indokoljam a névváltoztatást a hivatalban?

Figyelt kérdés
Egyszerűen utálom a nevem.
2022. máj. 15. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell indokolni. De mondhatod azt is, hogy utálod és kész.
2022. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Mond hogy köröznek, és új személyazonosság kell.De siessenek,mert időpontod van a külső átalakító műtétre.
2022. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal indokoltam hogy utálom a nevem. Nincs kapcsolatom apámmal se, nem köt semmi se a nevemhez. Vezetéknevet és ketesztnevet is újat választottam.
2022. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég változtattam családnevet, édesanyámét vettem fel.

Egyrészt, mert nehezen volt érthető / külföldi /, másrészt apámmal megszakadt a kapcsolat, harmadrészt utáltam. Ezt a 3 indokot soroltam fel.

Mondta az ügyintéző, hogy ezek közül egy is elég.

10 ezer az illeték. Plusz sok utánajárás, mert a személyes okmanyaidat le kell cserélni, bankkártya, plusz szolgáltatóknál is intézkedni kell.

Kapsz egy új anyakönyvi kivonatot is.

Kitartás, de mindenképp megéri!

Én csak azt sajnálom, miért nem léptem ezt meg már előbb.

2022. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

És mi volt a folyamat legelső lépése? Le tudnád írni részletesen? :)

2022. máj. 15. 14:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is írd le lecci komment a tuti. Köszönjük🥰
2022. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi időbe telt a teljes procedúra és kb mennyi a végösszeg?
2022. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Semmi, de semmi kozuk hozza.
2022. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

A kerületi Polg.Hivatal Anyakönyvi Osztályán érdeklődtem, és adtak időpontot személyes ügyintézésre. Mindenképp át kellett utalni a 10 ezres illeték összegét /az én esetemben/ a fővárosi Kormányhivatal számlaszámára, névváltoztatás közleménnyel. Aztán az Anyakönyviben kitöltettek velem egy iratot / személyes adatok, mire és miért változtatom meg a családnevem /. Továbbították felülbírálásra és engedélyeztetése. Ez egyébként 1-2 hónap is lehet. Nekem kb. 2 hétbe telt. Levélben jött a határozat, időpontot kértem, Polgi-Anyajönyvi Oszt. -ra vissza. És kézhez is kaptam az új Születési Anyakönyvi Kivonatot. A régi családnevet egyébként nem tüntetik fel.

Utána a kerületi Kormányablaknál már intézhettem a többit, nem kellett fizetni: személyi/ amúgy is lejárt a régi,/ lakcímkártya, TAJ, adókartya. A személyiért vissza kellett menni, miután kész lett, az adókártyát kipostázták. Lakcím-TAJ helyben elkészült.

2022. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még a szolgáltatók, miután mindez megvolt:Elmű, Digi, Főtáv, plusz bank, Földhivatal. Mindenhol közölni kell a névváltoztatást!

Elég hamar, a következő hónapra már az új névre szólóan kaptam a csekkeket. Különben mindenhol kedves és gördülékeny volt az ügyintézés.

Teljesen a számra és kezemre áll már az új családnév. Nem lettem más ember, de számomra valamilyen szinten egy megkönnyebbülés!

2022. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!