Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennek a szociológiai jelenségn...

Ennek a szociológiai jelenségnek szerintetek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

A budapesti agglomerációban élek, gyakran bejárok a belvárosba. 40 kilométert utazok, de mégis olyan, mintha többet utaznék. Annyira más ott minden. Amikor sétálok a VII. kerületben(Izabella utca, Dob utca, stb), egyszerűen nyomasztó az agglomerációhoz képest. A légkör. Az emberek.


Az emberek főképp. Ordít a szorongás az arcukról. Meg olyan nagyon más mentalitásuk van, mint az agglomerációban élőknek. Azt érzem a budapesti ismerőseimen, hogy mintha léteznének a semmiben, de semmilyen öntudatosság nincs bennük. Egyszerűen mindent lesz*rnak. Család, közösség, barátok, semmi. Politikai felfogásuk is nagyon más, vagy inkább azt mondanám, hogy nincs. Mintha annyira nem törődnének semmivel, hogy a nemzettudatuk is teljesen megszűnt.


Szerintetek ennek mi lehet az oka, hogy ott ilyenné válnak az emberek? Zsúfolt légkör?



2022. máj. 16. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok az inger.. én vidékiként járok fel olykor, de nekem is sokkal élhetőbbnek tűnik a külváros és az agglomeráció. Sajnos a söperedék is a VI., VII., VIII.kerben csoportosul a legjobban.
2022. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én már laktam belvárosban, külvárosban, meg agglomerációban is, és soha nem észleltem ilyesféle szociológiai jelenséget.

Rengeteget járok mostanában a belpesti kerületekben és az valóban érzékelhető, hogy az emberek a túl sok inger miatt is valóban gondterheltebbnek és fáradtabbnak tűnnek, mint máshol, de azt nem mondanám rájuk, hogy többet szoronganának, mint mások (csak így ránézésre).


Öntudatosságban és identitásban szerintem nem különböznek más, Magyarországon élő személytől, pontosan ugyanannyira tud ott is mindenki bunkó és nyers, vagy segítőkész és megbízható lenni, mint akár Zalaszentgróton.

Az ízlés rengeteget tud dobni az ember világnézetén. Például én - veled ellentétben - imádom a belvárosi életet, a nyüzsgést, a sok embert, és nagyon szeretem az éjszakai életét is a városnak. Betérve akármilyen kocsmába sosem semmilyen és teszetosza embereket látok, hanem érzékeny embereket látok, akiknek fontosak a barátai és az, hogy szeretteivel időt töltsön el.


Persze, a különböző életkörülmények különböző értékekkel, helyzetekkel és prioritásokkal járnak, így előfordulhat, hogy gondolkodásmódjában és időbeosztásban kicsit más egy belvárosi, mint egy vidéki ember, de nem teljesen.

2022. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!