Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért probléma, ha nem akarok...

Miért probléma, ha nem akarok senkit sem haza vinni autóval?

Figyelt kérdés

Nemrég sikerült megvennem az autómat.


Jelenleg egy képzésre járok, ahová eddig busszal jutottam el. Szerencsére eddig sikerült mindig az épület mellé vagy mögé leparkolni, de kétszer is nem volt a fent említett helyeken parkolási lehetőség, csak az épület előtt.


A szemfüles potyázóknak ennél nem kellett több, kapva kaptak az alkalmon, hogy “jaj, vigyél már el a buszállomásra, vasútállomásra”, stb… Eddig mindig lepattintottam ezeket a csoporttársakat, hogy “bocsi, még mennem kell ide és ide. Sietnem kell” Ezután jöttek a rosszalló tekintetek és a hozzám nem szólás (ami nem zavar).


Én az a karakter vagyok, aki nem kér semmit senkitől, nem is várok el alanyi (és semmilyen) jogon magamnak semmit. Sem jegyzetet, sem információkat és azt sem, hogy másokra támaszkodjak.


(Legszebb az egészben, hogy amíg nem volt meg az autóm, addig azok, akik kocsival jöttek, lazán elmentek mellettem az iskola előtt és mellette lévő buszmegállóban szakadó esőben/hóban is)


Tényleg velem van a baj és én vagyok a rossz hogy nem akarom őket furikázni?


2022. máj. 17. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Ezt hívják élősködésnek.
2022. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a kérésükkel nincs semmi probléma, viszont azzal van, hogy a nemleges válasz után bunkóznak...
2022. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
94%

Abban az esteben, ha amúgy te spec tényleg nem a buszmegálló, vasútállomás előtt autózol el, mondd meg nekik korrektül, hogy ne haragudj, nem arra megyek, és nem foglak minden nap hurcolászni. Felnőtt ember vagy, vegyél autót, és kész!

Nem vagy Terézanya, nem kell mindenkit magad elé helyezni.


De, ha mondjuk cudar ronda idő van, felajánlhatod 1-2 normálsabb embernek, hogy elviszed X helyig, akik nem tenyérbemászóan akartak élősködni rajtad.


Kár hagyni kiveszni a kedvességet az emberiségből, de nem is kell hagyni minden pofátlanságot!

2022. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

"amíg nem volt meg az autóm, addig azok, akik kocsival jöttek"


Eszerint mások is járnak autóval? Hozzájuk hogyan viszonyulnak potyázók?


Különben természetesen ne érezd rosszul magad emiatt. Az utazását mindenkinek magának kell megoldania. Gondolom, nem rokkantak járnak arra a képzésre.

2022. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Ezt hívják rosszindulatú pitiánernek.

Van az a mondás, hogy "Úrnak születni kell." Nos, a leírásod remekül modellezi mit jelent ez, nyilván a másik oldal esszenciája vagy, a pitiánereké. Mert pitiánernek is születni kell, neked, kedves kérdező sikerült is.

Nem abból áll az élet, hogy először a másik ad.

Önzetlenség, felebaráti szeretet -nézz utána mit jelentenek a kifejezések.

A magadfajták teszik rosszabbá a világot.

2022. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Mindig vannak ilyen gyökerek.. aztán egész végig azt hallgatod, hogy miből telik ilyen autóra, mocsok drága a benzin és kész rablás fenntartani egy autót.
2022. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
#5 De, ebben az esetben pontosan igy mukodik. Ot sem vittek el sosem, majd pont o vigyen masokat. Pont hogy a mai vilagban a tulzott kedvesseggel kihasznalnak masok.
2022. máj. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem akarod, ne vidd ki őket. Nem arra mész. Más dolgod van még. Engem a kollégám egyszer sem vitt haza, pedig a szomszédban lakik. Nem is kértem. Megoldom gyalog vagy biciklivel.
2022. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
7# 14:57 Nagyon gyenge idegrendszered van neked hallod. Xanaxot nyeljél le soron kívül, mert tuti van neked felírva 2X1mg ami sajnos kevés neked.
2022. máj. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Én jópárszor hoztam-vittem a kollégám, miután megtudta, hogy autóval járok, mert egy városban lakunk.


Mikor egyszer felhívtam, hogy busszal megyünk reggel, mert elromlott a kocsim, ő annyit felelt, hogy "oké, köszi, akkor megkérem apámat, hogy vigyen be engem holnap!"

Azt, hogy esetleg engem is felvegyenek (ráadásul én odafele pont útbaesek), azt már nem kérdezte meg.


Haszonleső gyökerek az ilyenek.

2022. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!