Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért probléma, ha nem akarok...

Miért probléma, ha nem akarok senkit sem haza vinni autóval?

Figyelt kérdés

Nemrég sikerült megvennem az autómat.


Jelenleg egy képzésre járok, ahová eddig busszal jutottam el. Szerencsére eddig sikerült mindig az épület mellé vagy mögé leparkolni, de kétszer is nem volt a fent említett helyeken parkolási lehetőség, csak az épület előtt.


A szemfüles potyázóknak ennél nem kellett több, kapva kaptak az alkalmon, hogy “jaj, vigyél már el a buszállomásra, vasútállomásra”, stb… Eddig mindig lepattintottam ezeket a csoporttársakat, hogy “bocsi, még mennem kell ide és ide. Sietnem kell” Ezután jöttek a rosszalló tekintetek és a hozzám nem szólás (ami nem zavar).


Én az a karakter vagyok, aki nem kér semmit senkitől, nem is várok el alanyi (és semmilyen) jogon magamnak semmit. Sem jegyzetet, sem információkat és azt sem, hogy másokra támaszkodjak.


(Legszebb az egészben, hogy amíg nem volt meg az autóm, addig azok, akik kocsival jöttek, lazán elmentek mellettem az iskola előtt és mellette lévő buszmegállóban szakadó esőben/hóban is)


Tényleg velem van a baj és én vagyok a rossz hogy nem akarom őket furikázni?


2022. máj. 17. 14:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
11 - es, remélem, többet nem furikáztad.
2022. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Nincs ezzel semmi probléma, - mert ez egy opcionális dolog és nem járandóság, - és pont az a gond általában az ilyen helyzetekkel, hogy sok ember automatikusan JÁRANDÓSÁGKÉNT tekint egy ilyen szívességre attól kezdődően, hogy sor kerül csak egyszer is egy ilyenre.

Nem tudnak, NEM AKARNAK különbséget tenni az emberek szívesség, ill. járandóság között!

Természetesen "mindenki hibás" ilyenkor, - csak önmagukba nézni képtelenek sokan ilyenkor!

2022. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos túlságosan kedves vagyok, ezért mikor nagyon rossz idő volt (felhőszakadás, hóvihar), akkor felajánlottam neki, azzal a feltétellel, hogy kifizeti az üzemanyag árát.


"Szerencsére" lustább, mint szegényebb, ezért simán odaadott fuvardíjként mindig 3-5 ezer forintot. Ha neki így jobban megéri...


Viszont legutóbb már észrevettem, hogy hátul ülve teleszemelte a frissen kitakarított autómat. Sajnos csak otthon vettem észre, utólag pedig már nem szívesen cseszek le senkit.


De többet soha nem fogom vinni. Eljátszotta rendesen..

2022. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
28%

5-re:

Tudod ez úgy működik, hogy ha valaki őt segítette (volna) jegyzettel vagy bármi mással, ami a tanulás során felmerült, akkor ővele baráti viszonyban lett volna, és valószínűleg őt hazavitte volna (vagy ki az állomásra vagy ami épp jól jön neki és nem túl nagy teher).

Tehát a kulcsa az egésznek az, hogy alapvetően segítőkész legyél mindenkivel (vagy azzal, aki neked szimpatikus), és ha őneki úgy fordul a sorsa, jó esetben maga fogja felajánlani, hogy most ő segít abban, amiben ő tud.

Énnekem pl. ahhoz se lett volna képem, hogy egyáltalán kérjek ilyet mástól.

Meg azt se értem, hogy itt, ezen a tanfolyamon vélhetőleg fiatal, egészséges emberek vannak. Komolyan ennyit számít nekik, hogy autóval vagy busszal jutnak haza (vagy az állomásra)? Ha Szibériában élnénk és -50 fokos tél lenne, még csak-csak érteném. De egy kellemes májusi délután akkora teher sétálni? Lehet, hogy ha nekem felajánlaná a kérdező, azt mondanám, hogy a sok ülés és figyelés után nekem inkább jólesik sétálni, friss levegőt szívni és kiszellőztetni a fejemet.

2022. máj. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
16%
14# Ha van üres hely az autómba és pici kerülő (vagy még az sem) akkor nekem nem lesz attól kevesebb, hogy elviszek valakiket a csoportból. Ha adott előtte jegyzetet, ha nem kit érdekel, örüljön magának, hogy 2 perc alatt a vasútnál volt, hogy kocsizott, hogy valaki őt fuvarozta, kinek mi jelenti az örömet. Ismétlem, nekem attól nem lesz kevesebb. Nyilván van az a szélsőség aki profi élősködő, vagy totál defós és inkább kidobja de nem adja oda ingyen, inkább nem segít, ezeket persze, hogy az ember elvből nem kocsiztatja, sőt, az ilyentől távol tartom magam én is és megvetem őket. De ez azért ritka. S milyen furcsa, ott adok ahol tudok, és nekem is ott adnak az emberek ahol tudnak. Ha nem kérek is kapok valahonnan-valakitől olyan segítséget amire szükségem van. Ha valamit visszavárok -mert van olyan is, ott se szokott gond lenni. Volt már gondom, engem is ejtettek pofára, hajaj, sértettek meg, de attól még tudok felszabadultan élni és nem azt nézni, mint egy szerencsétlen kivert kutya, hogy a kenyérhéjamat el ne vegye egy másik kóbor eb. Én meg ezzel az állandó teherrel nem tudnék működni. Ezek a megfigyeléseim. Az ideám ami ettől független, hogy ha nagyvonalú vagyok, ingyen lévő kedvességet adok akkor a másik majd máskor-másvalakivel lesz az, aki szintén, s így egy apró tettel végülis jobbá teszem a világot. Ebben hiszek. Ingyen van.
2022. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Én már alapvetően azt nagyon gáznak érzem ha egy felnőtt ember nem tudja megoldani, hogy önállóan eljusson helyekre.

Meg kell mondani, hogy vegyen egy autót magának. Nem kötelező persze, de akkor ne is tartson az autóra igényt. Ha nem tetszik ott van még a busz bérlet, vagy a bicikli. A gyalog opciót nem írom, az ma nem divat

2022. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a szomszédom ilyen, csak ő szerszámokat kér kölcsön. Azt mondja, hogy csak néha kell, azért meg nem fogja megvásárolni ezeket.

Legutóbb leégette a sövénnyírómat, így a kölcsönzés egy életre be lett fejezve.

2022. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
52%

17: "Azt mondja, hogy csak néha kell, azért meg nem fogja megvásárolni ezeket."


Igen, erre való a kölcsönzés. Persze vannak pofátlan, sóher alakok, akik a szomszédjukat tarhálják.

2022. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!