Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért másznak...

Egyes emberek miért másznak bele az ember arcába?

Figyelt kérdés

Ameddig járvány volt, addig mindenki igyekezett távolságot tartani, bár az a távolság épphogy normális volt. Normális esetben nem lihegnek az arcodba, miközben sorban állsz valahol, de úgy tűnik hogy ezt egyes emberek nem értik. Ma a villamoson elég sok hely volt, de pont mellettem egy centire álltak meg. De néha azt hiszik egyesek, hogy attól gyorsabban fog menni a sor, hogy a nyakamba lihegnek.

Miért nem értik sokan ezeket az alap szociális normákat, hogy nem mászunk bele valakinek az arcába és legalább egy méter távolságot tartunk?


2022. máj. 18. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
A villamoson hova halad a sor? fsak kérdem.
2022. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kinek mi a bizalmas-intim és a személyes távolság, az kultúránként és személyenként változhat.

Ami neked már nem tolerálható, az másnak még simán beleférhet.

Volt, aki kutatta ezt, térközszabályozásnak hívják amúgy ezt a dolgot.

Ha jól emlékszem pl Indiában olyan közel "illik" hajolni, hogy érzed a másik leheletét.

Magyarország ilyen szempontból is nyugat-kelet határán van, sem a nyugati távolságtartó, sem a keleti bizalmas(kodó) térköz nem dominál.

E.T. Hall: Rejtett dimenziók című könyve erről szól, de itt is olvashatsz róla röviden:

[link]

2022. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is találkoztam ilyennel, de az esetek többségében a másik fél nem tudja hogy épp belemászott az intim szférádba. Nem hiszem hogy direktből vagy rosszindulatból csinálják, valószínű kultúrális, lakóhelyi vagy családi minta miatt.

Én például egy kicsivel nagyobb távolságot igénylek, de van egy ismerősöm aki nagyon közel áll meg mindig. Az nem elég hogy majdnem két méteres az illető, de ott van előttem két centire kb. Ilyenkor általában mindig hátralépek hogy meglegyen a kényelmes távolság, ő meg mindig lép egyet utánam, aminek az lesz a vége hogy ott "kerget" beszélgetés közbe :D

Leírva így tényleg vicces, átélni inkább zavaró. De egy nagyon jóindulatú személyről van szó, ő sem direkt csinálja. Számára a kényelmes távolság beszélgetés közben a nagyon közeli, nekem meg a távoli, és inkább ez okozza a problémát.

2022. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a kergetést én is ismerem és nagyon idegesítő. Az egészben az a legdühítőbb, hogy nem tudják a testbeszédet értelmezni.
2022. máj. 18. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!