Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiként hogy lehet a legmély...

Férfiként hogy lehet a legmélyebben a szeretetet erősíteni bennem, hogy tudjak teljes szívből szeretni??? Sajnos nehéz eset vagyok ezért terápia kellene, de fogalmam nincs merre induljak? Meditációk nem hatnak semmit!

Figyelt kérdés
2022. máj. 22. 08:10
 1/5 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!!!
2022. máj. 22. 08:10
 2/5 anonim válasza:
30%
Hatóságok a munkahelyeden, szívet rajzolnak a papírokra.
2022. máj. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha van az életedben egy olyan ember, akiről biztosan tudod hogy szeret, számíthatsz rá, sosem hagyna cserben, ő az, aki segíteni fog neked, csak engedd meg, hogy szeretve legyél. Ne félj a szeretettől.
2022. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

Ez nagyon komplikált. Én buddhista meditációkat kezdtem el meg azon kívül is rengeteg légzőgyakorlatot, jelenlétet csinálok. A jelenlét kb annyi, hogy elképzeled a saját, apró tudatodat, amint lecsekolja

a, a testét. Tetőtől talpig. Izomzatodat a legkönnyebb. Lefekszel és mindent külön egy picit megmozdítasz, még a lábujjakat is. Vagy mozogsz és ledőlsz kicsit - ilyenkor érzed a szívverést. Azt is, hogy a karodban, meg a lábadban meg a halántékodban lüktet.

És csak vagy. Ott helyben. A testedben. Ezt este, lefekvésnél, meg néha reggel is szoktam végezni.


Másik: érzelmi csekkolás.

Alap szitu. Te vagy. Itt és most.

Erre jönnek az érzelmeid és más érzékelések.

Pl viszket a hátam. Szobahőmérséklet van. Ideges vagyok a számlák miatt. - Hopp! Egy érzelem.

Szóval ott vagy te és ott van a tudatod mellett egy érzelem. Az nem a Te részed. Az csak egy történés, amire jött egy félelem reakció.

Most, hogy tárgyiasítottad, be tudod csomagolni gondolatban és kicsit leválasztani a tudatodról. Oda tudsz majd figyelni a teendőidre. Pl, hogy összeszedd a csekkeket és befizesd. Ha meg kevés a pénzed, kérsz. Kövi hónapban meg jobban odafigyelsz a pénzedre. Ha meg jön a pénz félelem, akkor egy idő után kapásból felismered, csomagolod és arrébb rakod, hogy legyen helye a szervezett gondolkodásnak.

Persze más érzelmekkel is működik pl vágy (akarok egy nagy tábla csokit...xd )

Düh, harag (megbántott, beszólt valaki....)


Ezeket azért hozom fel, mert szorongó ember voltam. Ezek gyakorlásával megismerem magam.

Ha magamat ismerem, akkor el tudom fogadni a testet, amiben élek.

Valamint el tudom fogadni, hogy vannak mérgező érzelmeim, de már tudom őket helyén kezelni és fontosabb dolgokra figyelni.


Ha ezek mennek. - együtt tudsz lenni önmagaddal és az itt és most-ot érzékelni- akkor utána már könnyebb elsajátítani az együttérzés gyakorlatát.


Kicsit hosszú idő, de beszélni, írni, olvasni, számolni sem egy nap alatt tanultál meg :)


Remélem hasznos lesz ez számodra és megtapasztalod egy kicsit azt az üres nyugit, ami a történés alatt nincs meg bennünk

2022. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerelmes se voltál soha?

Ha szerelmes az ember valakibe, akkor csak úgy árasztja magábol a szeretetet a partnere irányába.

2023. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!