Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pszichiátrrek/pszichológusok...

A pszichiátrrek/pszichológusok terápiája, miért nem működik?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például Csernusra, akinek 100ezrek hallgatták az előadásait, olvasták a könyveit, mégsem lettek jobban.

2019. jan. 26. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert egy előadás vagy egy könyv nem terápia.
2019. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

A pszichés betegségek kezelése azért nagyban függ a pácienstől is.

Ez nem olyan egyenes összefüggésben álló dolog, mint hogy beveszed a gyulladásra az antibiotikumot, és az idővel javítja az állapotodat.


Egyrészt ott van az hogy egy könyv max rávezethet a saját életed problémáira, meg nem tudja oldani helyetted azokat.

Persze ez függ attól is hogy mi a problémád. Csernust én addikciós betegekre szakosodott orvosként ismerem (mármint nem személyesen), ebből adódóan nem feltétlen mindenkihez szól közérdekűen.


De a fenti igazából a pszichológusra/pszichiáterre is érvényes: a pszichológus is max rávezethet a problémáid forrására, és rávezethet a számodra megfelelőp megoldásra, amit Te fogsz kimondani. Azért ilyen kacifántosan fogalmazom meg, mert ez nem tanács. Egy pszichológus nem fog tanácsot adni hogy pl egy párkapcsolati krízisben mit lépj. Nem a barátod, aki azt tanácsolhatja hogy "hagyd el/maradj mellette".

Megismertet önmagaddal, azáltal hogy megfelelő kérdéseket tesz fel, és elmondja hogy milyen összefüggések lehetnek a hozott sérelmeid, élményeid, és a jelen problémáid, viselkedésed között.

2019. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

El vagy tévedve, de nagz.


Azok ne pszichiáterek vagy pszichológusok hanem közönséges csalók, ha úgy tetszik "távgyógyítók"


Amúgy nagyrészben (ha a páciens is akarja) a terápiák, beszélgetések, indokolt esetben gyógyszeres kezelések használnak. Én anno 2005-ben 1,5 évig jártam gyermekpszichológushoz, és nagyon sokat segített.

De nyilván vannak kivételek,akiken nem segítenek a kezelések/terápiák

Egy vékony réteg, de errő pszichológust kérdezz


De lehetne annyi eszed hogy beírod a Googleba. Egészen hihetetlen számomra hogy a 21. Században ilyen szintű a fogalmatlanság

2019. jan. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:
33%

Làttál már legalább 5 embert a terápiájuk előtt majd a terápiaSOROZAT után? Na ugye! Akkor miből gondolid ezt a hülyeséget?

Én 3 éve járok, ebből 1,5-ben gyakorlatilag akadályoztam a terápia működését. Van aki ennél ügyesebb, koperatívabb paciens, ott gyorsabban hat.

2019. jan. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csernus tudtommal soha nem csinált terápiát.
2019. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kóbor Macska válasza:
100%
Mert mindenkinek egyeni terapiara van szuksege. A szokasos nincs ket egyforma ember szoveg.
2019. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne egy előadásra vagy könyvre gondolj, hanem pl. havi kétszer egy óra beszélgetésre éveken keresztül. Nekem megadatott és kb. két éve már soha nem érzem magam lelkileg szarul, mert feltérképeztem és megtanultam a saját működésemet uralni. Előbb-utóbb minden szituáció ismétlődik, hasonló már ahhoz, amit megtanultál feldolgozni.
2019. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem nekik, hanem az adott embernek kell a problémáját megoldani. Ők nem fogják élni helyettük a másik életét, csak utat mutatnak a probléma megoldása felé, vagy az elakadásokon segít. Az élet az egyéné, amit meg kell oldania.


Erről egy Dokis idézet jut az eszembe:

"A könnyebb utat akarod választani, mert félsz. Félsz, mert ha elbuksz, akkor nem tudsz mást hibáztatni. De hadd mondjak valamit: az élet ijesztő, szokj hozzá! Nincsenek varázsos megoldások, minden tőlünk függ, úgyhogy állj talpra, menj és tegyél érte valamit! (...) Az értékes dolgokat sohasem könnyű megszerezni."

2019. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Van erről egy könyv. A címe fókuszolás. Azt mutatja be hogy az ember saját maga a legalkalmasabb hogy megoldja a problémáját.
2019. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!