Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rádöbbentem, hogy halogató...

Rádöbbentem, hogy halogató vagyok és mártírjellem. Hogyan tudok változtatni ezen?

Figyelt kérdés

Nem vádaskodni szeretnék, csak előzményként leírni.


Szüleim zárkózottak, bizalmatlanos, szörnyen mártírjelleműek. Számtalanszor előadtak, hogy mennyi ötletük meg elképzelésük volt dehát mindig az ő szüleik, a munkahely, a szomszéd vagy csak úgy az élet nem engedte, hogy teljesüljön. Mert úgy állítják be, hogy volt fontosabb dolog, maszekmunka, csippcsupp pénzszerzés stb.


Tény, hogy sokat kellett dolgozniuk. De 30 éve nulla elorehaladas az eletszinvonalban? Semmi? Semmi cél semmi spórolas, haladás csak ugyanúgy bennevannak a taposómalomban.


Nem az a lényeg, ő dolguk, ő életük.


De én is ilyen lettem, ezt láttam otthon.


Egyetemen vagyok Rég kikerültem otthonról és elhetném az eletem, dolgozhatnék, pályázhatnék külföldi utakat, tanulhatnek nyelveket, edzhetnék, csajozhatnék.


De nem. Semmi. Ugyanabban a vegetálásban vagyok, multkor eloadtam hogy jajjde szerettem volna mindig is edzeni, de volt fontosabb, a tanulas az egyezem stb. És komolyan is gondoltam.


Undorodom magamtól egy fejlődésre képtelen tehetségtelen senkinek tartom magam de nem akarok ez lenni!


Hogyan induljak el? Merre? Terápia? Coach? Könyv?


Kérlek segítsetek! Látszólag bagatell probléma, nekem viszont hatalmas felismerés ez.

Nem panaszkodni akarok, fejlődni, nem ilyennek lenni.



2019. márc. 19. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterápia lenne leghasznosabb, ami sajnos nem ingyenes (arról nem tudok hogy TB alapon is lenne ilyen, de lehet hogy van)... Nagyon-nagyon jó, hogy felismerted ezt magadban, mert így változtatni is tudsz rajta, ez az első lépés.
2019. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia Kérdező!


Már abban nagyon különbözöl a szüleitől, hogy belattad ezt a hibádat, és változtatni akarsz rajta! Ez nagyon pozitív, csak úgy tovább!


Én pár egyszerű trükköt javasolnék neked. Nem fogja holnaptól megváltoztatni az életed, de jelentősen segíteni fog!


1. SPORT. nem vicc. Hetente legalább 3-4x, menj el futni pár km-t, vagy edzőterembe, ami szimpatikus. A közben és utána termelődő endorfin (boldogsághormon) rendkívül jótékony!

Én 30 évesen futottam le életemben először 1 km-t , és azt hittem ott esem össze a pályán a Margitszigeten... :D Egy évvel később félmaratont futottam, ami életem egyik meghatározó élménye volt. Meg tudod csinálni te is.


2. Tűzz ki konkrét célokat és ezt ird ki otthon egy faliújságra, az íróasztalod fölé, vagy akár a hűtőre.

Nem azt, hogy "megváltozom" stb., hanem pl "2020-ban megcsinálom a Spartan Race kihívást". És MINDENNAP tegyél érte valamit, akármilyen keveset, amit szintén kiírsz. (Ma Lenyomtam 5 fekvőtámaszt. Ma futottam 2 km-t. Ma ugróköteleztem 2 percet.)

Ez persze bármi mással is működik. ("2020-ban nyelvvizsgázom angolból." Ma megtanultam 10 új szót. Ma felirat nélkül néztem egy filmet. Stb.)


3. Próbálj tudatosan fogalmazni. Nem "szeretnék", hanem "akarom", nem "próbálom", hanem "megcsinálom".

Soha, SOHA ne szidd magad. A szavaknak ereje van, ezt sokan nem veszik észre, aztán egy rakat pénzt kifizetnek a coachoknak m3g egyebeknek, akik lényegében ugyanezt mondják majd.


Végezetül: MINDEN REGGEL mosolyogj (!!!) magadra a tükörben, es hangosan mondd azt, hogy "erős és kitartó vagyok, ezért elérem a céljaimat!"

Ezen most talán mosolyogsz, és ha ki is próbálod, elsőre még komplett idiótának érzed majd magad, hogy magaddal beszélsz a tükörben. Mégis, csak 1 hónapig csináld!! Ha nem jön be , abbahagyhatod.


Sok sikert!! :)

2019. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:
86%

Valami visszatart, ha nem teszed meg a dolgokat. Mi az? Lehet, hogy a valódi vágyad nem az, amit mondasz (nekünk/magadnak)?


Volt egy ismerősöm, házas nő, mondogatta, de el akar menni dolgozni, függetlenedni. Jó, menjél. Segítek is. Jaj hát nem, ilyen öreg nőt úgyse vesz fel senki, meg neki nem hiányoznak a hülye kollégák meg a stressz, satöbbi. Jó, akkor most mit akasz? Ha lebeszéled magad, akkor mit pazarlod a más idejét, hogy panaszkodsz? Az illető beleszokott már a kényelmes életbe, hogy senki (főnök, kolléga) nem parancsol neki, hogy maga dönthet mindenről, b+ott ezt feladni. Zavarta, hogy nincs keresete, de az azzal járó feladatokat már cs+ett felvállalni. Tehát csak ok nélkül sajnáltatta magát.


A halogatással amúgy nincs baj, ha valóban azért vársz, mert tervezel, előkészítesz, megtakarítasz, hogy szilárd alapokon tudj valaminek nekivágni.


Amúgy nekem is sok rossz szokásom van. Például lusta vagyok és rossz a memóriám. Viszont érdekes, hogy sok személyes preferencia, vagy sok olyan dolog, amit az ember automatikusan megtesz, ezért nem is gondol rá, hogy ez egy képesség, erény, tudatosulhat benned.


Ha egyetemen vagy, nem lehetsz olyan reménytelen. Az is munka. Amíg venne van az ember az oktatási rendszerben, 15 éve, addig amúgy is nehéz tervezni, hiszen talán még állásod se volt soha.


Még1x elolvasva (próbálom megérteni, hogy ki vagy) a pénzszerzés nem olyan “ csip-csup”, mindenhez kell egy kereseti alap.

Pálya-életmodellből több van, neked pl úgy tűnik a szabadidő, az önmegvalósítás hiányzik, tehát több szabadidőt, szabadságot engedő munka, kevesebb megtakarítás. Ez teljesen létjogosult modell. Hobbikkal, kísérletezéssel is lehet egy pici plusz pénzt csinálni, művészeknél pl tipikus az egy könnyebb, biztosabb állás, mellette sok hakni, ismerősgyűjtés, stb. ami szxul fizet ( hacsak nagy-nagy szerencsével nem fut fel időnként). De őt ez a szabadság teszi boldoggá. Van, aki arra hajt, hogy inkább vállal a

Egy zsxr, de jól fizető állást, megszerzi az előmenetelt, még több képesítést, hogy aztán 20 év múlva visszavonulhasson - ha az egészsége, lelke túléli ezt a történetet. De ez nem a te utad és nem is sokan vállalják be.


Edzeni, tanulni, osztondíjat/állást keresni magad is tudsz, de ha nincs akaratod, miért nem fogasz fel valakit? Nyelvtanfolyam, edzőteremben foglalkozás vagy akár személyi edzés, miért nem próbálod ki valamelyiket?


A szülőket hibáztatásról meg leszokik az ember. Most már magad ura vagy, ne rájuk fogd, amit magad is megoldhatsz.

2019. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tájékozódj az önbecsülésről, olvass el pár könyvet és cselekedj azok alapján. (Pszichológiával kapcsolatos írók legyenek, ne motivátorok..)


Halogatás, tipikus alacsony önbecsüléssel rendelkezőek tulajdonsága. A leírás alapján is passzol.


Átfogóbb dolog ez annál, hogy itt erre pár sorban választ kapj, te dönthetsz úgy, hogy őszinte leszel magadhoz és szembe is nézel evvel, hogy mi az oka, miért, hogy tudsz változtatni.. olvass! Ha akarsz lehetőséget arra, hogy tudj változtatni.

2020. júl. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!