Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy felnőtt ember elesik,...

Ha egy felnőtt ember elesik, de látszólag nincs komolyab baja (feláll, jár, kicsit könnyes a szeme) mit csináltok?

Figyelt kérdés

Tegnap megkérdeztem, hogy idegenként mit illik csinálni egy idegennek, ha egy kisgyerek elesik és az anyuka épp a másik gyerekével van elfoglalva az elesett gyerek pedig sír.


Valaki pedig írt egy kommentet, ami miatt eszembe jutott ez a kérdés.


2022. máj. 23. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Semmit, max kicsit várok, hogy minden rendben lesz-e. Nehogy már a végén még én kerüljek bajba, ha segítek, amilyen hülye világ van.
2022. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Gyerek esetében az általad vázolt szituban hagyom, mert a végén én szívnék, hogy pedo és tsi...

Felnőtt esetén odamennék, megkérdezném jól van-e, segíthetek-e, stb.

2022. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezem, hogy megsérült-e, fáj-e valamije, tudok-e segíteni.
2022. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Korra és nemre való tekintet nélkül, megállok, odamegyek, megpróbálom felmérni, hogy történt-e súlyos sérülés, megkérdezem, hogy segíthetek-e illetve minden rendben van-e? Ha picit is gyanakszom, hogy nagyobb a baj a látszatnál, hívom a 112-es segélyhívót és szaksegítséget kérek.

Üdvözlettel egy tűzoltó, aki az újraélesztési tanfolyamot is elvégezte.

2022. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Gyereknél is odamennék segíteni, és felnőttnél is. A különbség: gyereknél mindenképpen megvárnám, amíg valamelyik szülője vagy egy érte felelős felnőtt odaér, addig nem hagynám magára. Aki szerint ettől pedo vagyok, az beteg...

Felnőttnél, ha látható baja nincs, és ő is azt mondja, hogy rendben van, akkor nyilván elköszönök tőle, és hagyom.

2022. máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
(Ha esetleg érdekli a kommentelőket a másik kérdés alatti kommentek, akkor itt van, nagyon hasznos dolgokat írnak: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy.. )
2022. máj. 23. 10:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha feláll és tovább tud menni, sok teendőd nincs. Ha akar, ő is tud szólni neked, ha pl. nincs telefonja és úgy érzi, orvosra, mentőre lenne szüksége. Ha meg nincs szüksége segítségre, akkor meg minek szólítanád meg.


Ettől függetlenül, ha megkérdezed, minden rendben van-e, nem fáj-e semmije, nem teszel rosszat.

2022. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!