Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért verik a nyálukat...

Egyesek miért verik a nyálukat a diplomájukra, amíg a tudományos fokozattal rendelkezők nem?

Figyelt kérdés

Vagy úgy verik a nyálukat, hogy "én történészként / jogászként / akármiként úgy gondolom, hogy...". Ezt mindig olyan emberek mondják, akik megszerezték az adott diplomát 20 éve, és azóta nem is foglalkoztak a témával.


Vagy pedig úgy verik a nyálukat, hogy "én 3 diplomával úgy gondolom, hogy...". Tehát van egy alap diplomája, egy mester, majd elvégzett még egy alap vagy mester szakot. A 3 diploma persze jól hangzik és zseninek képzeli magát.


Érdekes módon viszont nem hallok embereket azzal vergődni, hogy "én PhD-vel úgy gondolom, hogy...". De úgy meg pláne nem, hogy "én habilitációval úgy gondolom hogy...." vagy hogy "én MTA doktorként úgy gondolom...".


(Moderátorokat nagyon szépen kérem, ne helyezzék át a kérdést! Valóban nem konkrétan természettudományokról szól, viszont a tudományos életben járatos emberek ebbe a kategóriába járnak sokkal nagyobb arányban, mint a többibe.)


2022. máj. 30. 07:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Alap intelligencia kérdése.

Egy igazán nagytudású intelligens ember nem kezd el "diplomája hivatkozni" amikor az szükségtelen.

2022. máj. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Akik igazán tudnak valamit, azok a legszerényebbek.
2022. máj. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Az egyeseket kerdezd errol. En meg sose hallottam hogy valaki a diplomajanak, es nem a konkret temaban valo jartassaganak tenyere hivatkozva hozta volna fel ezt.


Csak a szokasos napi diplomas-gyalazo troll-'kerdes', haladhatunk tovabb.

2022. máj. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Aki igazán tud valamit, az megfelelően kamatoztatja, van önmérséklete. A dipi ma már olyan, mint régen volt a befejezett 8 osztály, vagy később az érettségi. Ma a dipi alap lett, így értelmetlen valóban "csak" erre verni magát az embernek.
2022. máj. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Ma már mindenki a nyálát verő egoistának számít, aki nem tagadja le a diplomáját. Igazábót teljesen természetes dolog elmondani a végzettséget. Csak az agresszív prolik hőbörögnek miatta, mert sérti az egójukat.
2022. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Azért nem hallod, mert PHD-sból jóval kevesebb van
2022. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

"Igazábót teljesen természetes dolog elmondani a végzettséget."

Mi a természetes ebben?

A végzettség egy papír semmi több, azt megszerezheted full puskázással meg kínszevedéssel, az még nem árulkodik arról, hogy bármit is értesz a végzettségedhez.

Rengeteg embernek van 3-5 végzettsége is ilyen olyan okokból, aztán lehet max egyben kompetens a többiről nem tud semmit.


Semmi természetes nincs abban, hogy elmondod mit végeztél el, ez max az egyszerű embernek lehet fontos, hogy ja akkor az ő szava biztos ér valamit...

2022. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy kétszázast kaptam volna, ahányszor ezt az önnyugtatgatást hallottam valami gyári szalagmunkástól, hogy akinek végzettsege van, az csak puskázott, nem is ért semmihez. Mantrázd ezt, ha kiszolgálja a tévképzeteidet, de a tanulás igenis teljesítmény. Mindig az volt és mindig az lesz, akármennyit vergődnek a hozzád hasonlók az interneten, ami mellesleg nem is létezhetne, ha a velük ellentétben képzett emberek nem végeztek volna szellemi munkát.
2022. máj. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs diplomám, de az undorító, amit a hetes válaszoló csinál. Miért kell a diplomásokat beskatulyázni, csak mert van néhány olyan, aki csak sunnyogva végezte el az egyetemet? Szakmunkások között nincs ilyen? Orvoshoz sem jársz, mert nem ért hozzá? A mérnökök, informatikusok is mind tök hülyék, csak puskáztak? Szánalmas vagy 7-es!
2022. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor mostantól ha egy beszélgetésben felmerül, ki mit tanul, vagy tanult - mert ilyen is van a putrin kívül - akkor csendben csúnyán nézek, majd otthagyom a társaságot. :D
2022. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!