Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért pózolnak a szakdol...

Sokan miért pózolnak a szakdolgozatukkal boldog vigyorral, mikor még közel se biztos, hogy lesz diplomájuk?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen embert szoktam látni a facebook-on, ahol boldogan kiposztolja a szakdogáját, de ők ennyira magabiztosak saját magukban? Azt a szakdogát még meg is kell védeni, nem beszélve az államvizsgáról. Én jó esetben következő félévben fogok végezni, de ahova én járok ott úgy hallottam számtalanszor fordul elő minden államvizsgán, hogy buknak emberek és páraknak soha nem is lesz diplomájuk, mert hiába tanulták magukat betegre utolsó félévben, egy-egy tanár valami okból kipécézte az illetőt esetleg éppen ge***ős hangulata van (félrelépett a felesége, összetörték a kocsiját stb.) és már az államvizsga előtt determinálva volt, hogy úgy is meghúzzák valami mondvacsinált okból. Olyan esetről is hallottam, hogy a témavezető nem nézte át kellő figyelemmel a szakdogát és egy apró hibába belekötöttek, ami miatt plágiummal kapcsolatos eljárás indult és szerencsétlen hallgató nem is tudott róla, hogy rossz a szakdogája. Ráadásul a tételekbe is simán bele tudnak kötni, attól függően melyik tanárnak milyen érdeke van. Szóval ezek az emberek ennyire magabiztosak vagy egyszerű pózolásként fogják fel a dolgot. Én eleve addig magamnak be se köttetném a szakdogámat (emlék céljából) amíg nem tudom biztosra, hogy 100% meglesz a diplomám. A kérdésen felül arra is kíváncsi vagyok, hogy vannak-e itt bukott egyetemisták, akinek nem lett diplomája és ha igen, hogyan dolgoztátok fel lelkileg, hogy 4-5 évet tanultatok a semmiért?

2019. jan. 4. 13:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom ők nem olyanok fejben mint te. Miért fáj ennyire, hogy valaki tud örülni ha b3fejezte a szakdolgozatát? Miért hiszed el ezeket az urban legendeket? Mivel úgy hallottad valakitől akinek mesélte egy ismerőse, hogy meg bukott valaki xy dologért. Felesleges rástresszelni az ilyen dolgokra.
2019. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig ezen pattogsz?
2019. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Mert örülnek neki és ezt megosztják másokkal is. Én semmiről sem szoktam ilyesmi képet kitenni, de nem zavar, ha más megteszi, nem igazán értem, neked ez miért fáj ennyire. Mindezt úgy kérdezem, hogy anno pénzhiány miatt ott kelett hagynom az egyetemet és azóta sincs diplomám, de már nincs is rá szükségem. Az ott szerzett tudásom nem veszett el, a mai napig hasznos, nem érzem úgy, hogy időpazarlás lett volna.
2019. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#1: Nem, személyesen is ismerek több olyan embert, akik hiába abszolváltak le, sosem kaptak diplomát. És ők nem is hanyag, lusta tanulók voltak!


#2: Te meg ki a fene vagy, már megbocsáss? Tudod te naponta hány százezer ember használja ezt az oldalt...?

2019. jan. 4. 13:57
 5/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem unod még?
2019. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#1: Tehát közel sem urban legend az államvizsgán való buktatás ilyen-olyan okokból.
2019. jan. 4. 13:59
 7/23 A kérdező kommentje:
#5: Könyörgöm! Kivel tévesztetek össze? Fél év óta most írok először ki kérdést az oldalra!
2019. jan. 4. 14:00
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Én egyetértek a kérdezővel, az államvizsga sokkal nagyobb feladat mint a szakdoga, meg az a lényeg.
2019. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
De miért ne pózolhatnának? A szakdolgozat elkészítése akkor is nagy munka, ha urambocsá megbuktatják az államvizsgán. Nem értem, miért fáj ez neked.
2019. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát ez olyan, hogy minek a diplomaosztó, lehet nem kap munkát...

Amúgy persze, van bukás, de azért egyáltalán nem jellemző ez a sok marhaság, amit itt összehordtál, szerintem is legenda a 99%-a.

Másrészt ha nem is sikerül, mehetsz még, de általában aki eljut oda, már átmegy.

Én inkább olyanról tudok, hogy tételek 10%-val bajban volt és bele is húzott.

2019. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!