Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok fiatalnak honnan jön ez a...

Sok fiatalnak honnan jön ez a sok ambíció?

Figyelt kérdés

Sokszor a materialista dolgokat követi az ember. Mindig csak többet akar, sikeresebb akar lenni.


Sok tini korosztályomban próbál nagyon jó érettségit írni, jó egyetemre bekerülni amit a szüleik is támogatnak, próbálnak minél szebbek lenni külsőleg, instan facebookon likeokat kapni. Mennek bulizni isznak cigiznek hogy beilleszkedjenek.



Nincs ezekkel semmi baj, ezeket csinálni is kell párat de miért veszik olyan komolyan ezeket a dolgokat?


Csak hörcsög egy kerékben.


Nem bántó célzatból készült ez komolyan. Leginkább tiniket kérdezem, társaimat.



2022. máj. 30. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az, hogy tanulni akar valaki, egyáltalán nem túl nagy ambíció, ha a képességeivel összahngban van, és pláne nem elítélendő, sőt.

Én is igyekeztem, hogy bekerüljek egy normális egyetemre. Nyilván nem lettem ettől hritelen hú de gazdad, viszont megérte, mert szeretem a szakmámat, és az a munkám, ami gyerekkorom óta az álmom volt.

A népszerűséges részt is megértem, de én azt mindig is magasról leszartam, pláne a likeokban mért leképeződését, magamnak akartam megfelelni első sorban, de hát nem mindenkinek ugyanazoka prioritások.

2022. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarnak szakmunkások lenni és teljesen igazuk van, aki megteheti inkább tanuljon addig amíg fiatal és fogékonyabb az agya.
2022. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem mindegy, hogy 10 év múlva ügyvezetői székben ül e, vagy betanított munkás lesz.


Mókuskerék mind a 2.. csak az egyik egy luxus mókuskerék, másik meg egy lerobbant, nyikorgó, rozsdás, alig forgó mókuskerék.


Az elsőből van lehetősége kilépni, mert tud tőkét építeni, majd befektetni.. hisz van miből spórolni. Utóbbi pedig örök életére hörcsög marad, akinek megmondják, hogy mikor mehet pisilni.

2022. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az életben mindenki hörcsög. Csak van aki a kerékben fut, van aki meg csak a ketrecben döglik és várja a lassú pusztulást.
2022. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam úgy alakult ki, hogy látom, hogy általában jobb vagyok az adott dologban a korosztályomnál. Ez motivál, ettől szorgalmasabb leszek, több energiát fordítok rá, szívesen foglalkozom vele. Ez egy öngerjesztő folyamat.


Az érettségit a koli miatt akartam jól megírni, meg büszkeségből. Mert amúgy nem nagy az elvárás. Meg persze versenyszellem. (280 pont volt a határ, 460 pontom lett)


Egyébként a döntésképtelenségem miatt megtartottam minden hobbimat, csak lettek újak is. És persze mindegyikkel sokat foglalkoztam így jó lettem bennük. Hasonlóan alakultak a barátságaim is (megmaradtak és lettek újak)


Kicsit olyasmi az élet, mint egy társasjáték. Jó magasan nyerni.


A különböző területeken való siker előrébbvisz máshol. Pl ha sikeres vagyok az egyetemen, ez energiát ad, boldog vagyok, szociálisabb leszek, sikeresebb leszek a magánéletemben és fordítva. Ugyanez bármilyen hobbira is igaz. Az én esetemben legalábbis.


A beilleszkedéshez nem kell se inni se cigizni. De még bulizni sem, csak nyitottnak lenni.



Szóval az ambícióm gyerekkori sikerekből jön és a jelenlegi sikereim tartják életben.

2022. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem így lennénk kitalálva, már kihaltunk volna. Mondhatnám azt, hogy az embereknek nem ösztöneik vannak, hanem ambícióik... kb ugyanaz a kettő. Jó egyetemen -> biztos megélhetés

vonzó külső -> könnyű pártalálás

beilleszkedés -> elég egyértelmű

Ezek a dolgok belénk vannak kódolva, vágyunk rá hogy jobbak, szebbek, népszerűbbek legyünk, mert így élünk túl, mint faj. Oké hogy csak porszemel vagyunk egy kavicson ami a végtelen feketeségben lebeg, de attól még nem akarunk kihalni.

2022. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 igen. Csak furcsa, mert nincs értelme összes ambiciónak meg mindennek. De miért is kéne hogy legyen értelme bárminek? Nem baj
2022. máj. 31. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!