Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlságosan hajszolom a sikert,...

Túlságosan hajszolom a sikert, és ez lelkileg megterhel.Tanácsok, hátha valaki átérzi a problémát?

Figyelt kérdés
Minden nap gondolok arra, hogy nem ezt szeretném, nem így szeretném.Olyan szinten lebeg a szemem előtt az a cél, hogy sikeres legyek az életben, hogy nagyon sokszor, napi rendszerességgel elrontja a hangulatomat az, hogy nem értem még el.Pedig tudom, hogy túl fiatal vagyok hozzá, 22/F, de nem tudom megoldani ezt a valamit.Van egy aránylag jól fizető állásom, eggyütt élek a párommal, nem kell számolnunk a hó végén, hogy marad e mit enni, tehát nem lenne okom aggódni, de ennél többet szeretnék, sokkal többet.Szeretnék mindent megadni a családomnak a későbbiekben, és megmutatni, hogy megcsináltam.Egyszerűen olyan elérhetetlennek tűnnek az olyan célok, mint pl egy saját kertes ház, hogy félek, sosem érem el, és ez megterhel.Pár éve jött elő ez az érzés, és egyre csak erősödik.Nemtudom mit kezdhetnék ezzel, tudom magamról, hogy nem vagyok elég hálás, mert ennél többet szeretnék.És ne értsetek félre, nem arról beszélek, hogy milliárdos akarok lenni.Szeretnék mindent megadni a körülöttem lévőknek, és ez hajt a legjobban.Megmutatni hogy meg lehet csinálni, és én meg is tudtam csinálni.Mindig mindenben a lehetőséget keresem.Tanácsokat szeretnék kérni, hogyan kell kezelni ezt a helyzetet, mert sokszor nem tudok rajta uralkodni, és rossz kedvem lesz emiatt.

2022. jún. 3. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus halom ember vagy, nem sertésből mondom, mert nagyon sok előnye is van hogy ilyen vagy szerintem...de te a kertes háznak sem örülnél sokáig, ha 100 milliós autód lenne akkor kéne egy 150 milliós, ez mind szép és jó élj így ha neked ez jó...de a temetőbe semmit nem fogsz vinni, és lehet meghalni sem tudsz olyan egyszerűen csak szarrá dolgozod magad, és tönkre mész idő előtt.


Becsüld meg azt is amid van, hogy van barátnőd, családod, rájuk szánj kicsit több időt még magadra, mert ez így szerintem nem élet, hanem az a tipikus farok méret hosszabbítás, megfelelési kényszer. Vagy fogadd el magad így...lehet alapból karrierista vagy. Bár ha nem okoz már boldogságot akkor nem tudom miért készíted ki magad. 29f

2022. jún. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 1Léna ***** válasza:

Ne nézzd a tv reklámokat!

Idézz fel egy olyan pillanatot amikor boldognak érezted magad!

Többnyire attól érezzük boldognak magunkat, ha valaki úgy szeret bennünket ahogy vagyunk. Beszélget velünk, időt tőlt velünk, megérint, vagy ajándékot ad, megdicsér vagy segít nekünk, a szerint, hogy kinek mi a szeretetnyelve.

Mindent megadni ez szinte lehetetlen, és nem is mindig azon a módon fejezi ki a szeretetünket, mint amilyen szeretetre a másik személynek szüksége van.

Akkor tudod a közeledben lévőket boldoggá tenni, ha ismered önmagad és ismered őket is.

2022. jún. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Olyan vagy, mint az emberiség nagy része.

Agymosott, hibás értékrenddel rendelkező, kényszeres, önbizalomhiányos egoista.

Igazi csőcselék.

2022. jún. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, azért mert el akarok valamit érni az életben, agymosott csőcselék vagyok?Egy szóval sem mondtam, hogy nem vagyok boldog, azt mondtam, hogy többet akarok elérni az életben, mint az átlag.Mert nem fogom beérni azzal, hogy hónapról hónapra élek, mint azok az emberek, akik nem “csőcselék”.Lehet, hogy nektek sem esik le, hogy egyszer élünk baszki, ez az egy élet van.Nincs hibás értékrendem, de nekem senki ne mondja, hogy az a normális, hogy az ember hónapról hónapra él!Az a baj hogy nem ezt szeretném, hogy én többet akarok elérni, és nem érem be azzal, hogy keresek egy átlag összeget, és jól van az úgy?Az a baj, hogy gondolok arra, hogy az én generációmnak NEM LESZ nyugdíja?Az a baj, hogy tenni szeretnék a SAJÁT életemért?Szerintem pont hogy abbol van sokkal több, aki mondogatja hogy mennyi mindent szeretne, de baszik megmozdulni bármiért is.a 3. vàlaszolónak igazán köszönöm, tipikus magyar fasz.
2022. jún. 3. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem akarom elrontani a te versengésedet, de hidd el akkor se leszel boldog ha meg lesz mindened.Mert akkor azért kell tenned ,hogy azt a sok sza rt amire nincs szükséged, meg kell tartanod.Sose fogsz a mókuskerékből kiugrani.Ha van eszed akkor lenyugszol.Alapíts csaladot, és tereld a gyerekeidet az értelem felé.
2022. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak h mondjak egy egyszerűbb példát.Volt idő mikor tött százezret kiadtam volna egy gitárért mert az Les Paul.Ma oda jutottam ,h rájöttem egy 10 000 ft gitárral is ugyanazt fogom lejátszani.Semmi értelme az egésznek.Max kicsit más hangzása van.Volt idő mikor minden marhaságot elhittem.Sportkocsi??Ugyan már...ugyan az már mi den kocsi.Dögunalom már,mindenkinek sza rásig van autója.Ezek a mai menő ruhákhoz meg lassan még csak egy piros gombócot kell venni az orrunkra és kész bohócok vagyunk.Nehogy bedőlj ennek a sok marhaságnak.
2022. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja meg azt hadd mondjam már el ,hogy semmi nem a tiéd.Csak addig még fizeted a számlákat, fentartasz valamit.Mihelyt nem tudsz fizetni, jön mas akinek van pénze és ő birtokolja még bírja.

Csak szólok semmi nem a mienk.:))

2022. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De talán az a legröhelyesebb ,ha nem fizeted a vízszámlát ,még ivóvized se lesz.Micsoda szuper rendszer ez.Még jó ,hogy az esőt nem adóztatják.Abból még lehet tiszta vizet nyerni.Igazi szabadság ez :))
2022. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy ne máról holnapra élj becsülendő és elérhető cél. Legyenek megtakarítások, befektetések, de amit előttem írták az tényleg igaz. A fogyasztás ne motiváljon. Legyenek meg a szükségleteit, de ne menőzz senki kedvéért.
2022. jún. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!