Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigányoknak tényleg egészen...

A cigányoknak tényleg egészen más a viselkedési szokásaik, ha a társadalmilag nézzük?

Figyelt kérdés

Mármint sok helyzetben nem azért viselkednek úgy ahogy, mert rosszak , hanem mert ilyen a társadalmuk, ezt szokták meg, ez a viselkedési forma, amit követnek,tanulnak és ez nekik a természetes.

Pl. hogy mindig a férfi megy elől. És ha van csomag, akkor azt mindig a nő cipeli.Nekik ezek szokások, amihez szigorúan ragaszkodnak, a nem romák szemléletéből viszont mindez elítélendő.



2022. jún. 4. 19:55
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
92%
10# De, pontosan azt csinálod.
2022. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Inkább pont arra helyeztem a hangsúlyt, hogy új irányból közelítsem meg a roma társadalmat...hátha jobban megértem, vagy inkább megváltozik a látásmód róluk.Mert előítéletesek az emberek,és azt mondják rájuk hogy olyanok amilyenek.Ami nem feltétlen igaz ha ebből a helyzetből közelítjük meg a dolgokat...mármint ez esetben két különböző társadalomról van szó, különböző szokásokról és etikettről.A két társdalomban merőben eltérnek az illemszabályok, és az erre vonatkozó szabályok.
2022. jún. 4. 20:18
 13/44 anonim ***** válasza:
75%
Emberi viselkedésre nyomokban sem képesek.
2022. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

#14

Azért ez nem igaz. Sok ellenpéldát lehet látni.És ha egyáltalán nem lennének képesek emberi viselkedésre, akkor nem tudnának megmaradni a társadalomba.Egyesekkel sok a probléma,kilógnak a sorból, de sok tekintetben tudnak emberként viselkedni.

2022. jún. 4. 20:24
 15/44 anonim ***** válasza:
95%

"De, eleve minden roma vérszemet kap attól, ha cigányoznak."


De miért bűn a cigányt cigánynak nevezni? Ez nem pejoratív dolog. Ha nem úgy nevezed, akkor is az.

2022. jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
21%
#15 hogyhogy van internet a putriban?? Egyébként nem tudom hogy a fajtád miért számít embernek, állatkertben lenne a helyetek a majmok között
2022. jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
94%

A cigányokat cigánynak nevezésben mi a sértő?

Ennyi erővel én meg megsértődök, ha külföldiek Hungarian-nek hívnak és nem MAGYARNAK...

2022. jún. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
16%
cigi
2022. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
92%
A volt munkahelyemen volt két (mindkettő félig) roma csaj. Irodai munka, szóval most nem a társadalom legaljáról beszélünk. Jól kijöttek egyébként a többiekkel. Viszont látványosan sokkal jobban megértették egymást a korkülönbség ellenére, mint két mágnes. FB ismerőseim, szóval akaratlanul is láttam, hogy munkán kívül szinte csak romákkal vannak kapcsolatban. Ha ennyire elkülönülnek (most nem feszegetve hogy ez rajtuk vagy rajtunk múlik-e), akkor nem csoda hogy a saját szokásaikat viszik tovább. Mondjuk náluk ez már nem volt azért extrém feltűnő. Ami nekem látványos volt, az a családi összetartás, picit az öltözködés, meg hogy a lagzikon milyen zenére és hogy táncoltak.
2022. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
89%

18.

Kérlek, ne sértegessed a majmokat.

2022. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!