Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja azt, hogy át...

Miért gondolja azt, hogy át akarom verni?

Figyelt kérdés

Marketplacen szerettem volna vásárolni egy ritka terméket, amire hónapokat vártam.


Teljesen normálisan ráírtam az eladóra, váltottunk is vagy tíz üzenetet, minden szimpatikus volt. Addig a pontig, ameddig lezárásul nem kérdeztem meg tőle, hogy csomagautomatába megoldható-e a termék és hogy előre kifizetném az árát. Napokig semmi válasz, aztán rákérdeztem és közölte bunkó hangnemben, hogy nekem ez nem eladó.


Nem tudom mire vélni. Ismerősöm szerint csalónak néz, mert van ilyen csalási módszer, hogy kamu bankból utalnak és utána csomagautomatába kérik, hogy ne fedjék fel a lakcímüket... Viszont én úgy gondolom, hogy hiteles voltam mindvégig, normálisan kommunikáltam, a profilom is publikus és valós adatokat tartalmaz, ha utánam akarna nézni.


Mi ezen olyan csalásgyanús? Számtalanszor vásároltam már ilyen módon használt terméket és még soha nem volt ilyen.



2022. jún. 6. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ismerősöm szerint csalónak néz, mert van ilyen csalási módszer, hogy kamu bankból utalnak és utána csomagautomatába kérik, hogy ne fedjék fel a lakcímüket... "


Akkor valószínűleg erről lehet szó.

Az eladó meg tapasztalatlan, aztán nincs fogalma ezekről a módokról, ezért gyanakvó.

2022. jún. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát jó, de fura az egész. Felajánlottam, hogy akkor jó utánvéttel is, akár lakásra kézbesítve (csak ugye nem vagyok otthon munkaidőben és nincsen aki átvegye). Erre letiltott szó nélkül... A beszélgetési csoportból kilépett és azóta a profilját nem létezőnek jelzi a Facebook, ebből gondolom.
2022. jún. 6. 17:41
 3/5 Bferike ***** válasza:
100%

Valószínűleg lusta, mint a föld.

Van olyan típusú eladó aki csak akkor adja el a termékét hogyha személyesen házhoz mész érte, mert nem akar foglalkozni vele. Úgy van vele hogy neked kell, "Gyere érte! ".

2022. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy lehet lett közben másik vevő akivel kényelmesebb az üzlet, esetleg még többet is ajánlott érte. Tőled pedig ilyen tahó módon szabadult meg, mint kényelmetlenné vált problémától.
2022. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Feltehetően igen... 😂 Kár, pedig egy kisebb vagyont hagytam volna ott a portékáért. Az illető egy nagyon ritka, gyűjtői makettet árult.
2022. jún. 7. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!