Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan alakult az anyagi...

Hogyan alakult az anyagi helyzeted az életed során? Honnan jöttél, hol tartasz most?

Figyelt kérdés

Természetesen most nem a fiatal korosztályt kérdezném, hanem az idősebbeket. Hány éves vagy, honnan, milyen anyagi körülmények közül indítottad az életedet? Elégedett vagy a jelen állapottal?

Itt csak az anyagi dolgokra vagyok kíváncsi. Mit tudnál javasolni annak, aki most kezdi az egzisztenciáját építeni?


2022. jún. 6. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha kevés a pénzed azonnal tegyél ellene, mert másokat rohadtul nem fogja érdekelni!
2022. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez hogy jön ide? Nem a kérdésre válaszolsz.
2022. jún. 6. 18:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja ezt a tanács részre írtad? Ebből a szempontból teljesen egyetértek veled.
2022. jún. 6. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

43

Mélyről jöttem. A családban a szakmunkás volt a maximum, de sokaknak az se. Nekem 2 diplomám lett. Segíteni nem tudtak, de örültek, hogy én tanulok. Normális munkám van, ma már vezető pozícióban. Szerintem szerencse is kellett, hogy jó helyet találjak.

Anyagi helyzetem jó, nem luxus, de jobb, mint az átlag.

A tanács, hogy tanulj.

2022. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
A családom elég szegény volt, kb. soha semmire nem volt elég pénz. A tanulmányaimat folyamatos munka mellett nyomtam végig, évekig toltam az éjszakás műszakokat. Aztán lediplomáztam, lett állásom, amivel elindultam, utána váltottam jobb állásra és most végre látom az esélyt arra, hogy egyszer saját otthonom legyen. Én is csak azt tudom mondani, hogy tanulni kell, anno ha nem tanulok mint a gép, akkor esélyem sem lett volna kikerülni abból a közegből, nem költözhettem volna el, valahol közmunkáznék az isten háta mögött, mert ahonnan jöttem, csak az van.
2022. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A termetes merkula elmaradhatatlan szegélyezett gezemice továbbállt a sarki pincér, ellenszegülsz minden továbbá óvintézkedéseket evett reggelire a sivatagi távollét.

Megmondhatalanul szertorna hálás a minisztériumi babfőzelék.

2022. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem örök kettős érzések kerülgetnek.


Egyrészt, mélyről jöttem, anyám minimálbéres, apám segélyes alkoholista volt, kifejezetten csórók voltunk. Egyemen rendesen szét is csúsztam, 25-26 évesen ott voltam, hogy se eleje, se vége, se célom, se pénzem, se semmim nincsen.


25 évesen még egyetem mellett kezdtem aktívan dolgozni, aztán 26 évesen nekiálltam fixen és melóztam. Első évem a nulláról építkezés volt, fogak megcsináltatása, diákhitel kifizetése.


Szobákat béreltem, spóroltam, de igyekeztem élni is. Lett jogsim, céges kocsim, 28 évesen, aztán 32 évesen sikerült egy kis panellakást megvenni, jelenleg azt újítom.


Egyik oldalról van ingatlanom, munkám, tudásom, autóm hobbim. Másik oldalról azért rossz érzés, hogy nem ez álmaim lakása, messze nem, mégis bele kell ölni minden pénzem mire rendben lesz és teljesen ki vagyok nullázva anyagilag. Ehhez hozzájön mostani helyzet, pénzromlás és rossznak érzem a helyzetem.


Meg úgy alapvetően nem egy külső kerületi panel volt a vágyam.

2022. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok, nulláról indultam 2008 ban egy hátizsákkal a nagyvilágnak.

Most 5 millióm van.

Se lakás, se kocsi.


Tanácsnak azt tudom mondani, hogy mindenki járjon utána mit érdemes tanulni és abból válasszon amiből utána meg is tud élni.

2022. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!