Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azok, akik a terápia során...

Azok, akik a terápia során megtapasztalták az érzelemáttétel, érzelemátvitel jelenlétét, hogyan kezelték a helyzetet?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy úgy érezted szerelmes vagy a pszichológusodba, de valójában csak rá vetítetted ki más iránt érzett érzelmeidet vagy az váltotta ki belőled a "szerelmet" amit mástól nem kaptál meg, a figyelem és törődés..

Elmondtátok ezt a pszichológusnak?



2022. jan. 22. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes elmondani - nem vagyok szakember - de úgy tudom ez gyakran előfordul és jót is tehet a terápiának
2022. jan. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező elmondani, teljesen normális. Akkor nem normális, ha ezzel visszaél a terapeuta. Pl. viszonozza az érzéseket, vagy túlságosan magára veszi, és nem akarja átlátni, hogy ez valójában rólad szól, nem róla (pl. ha mellette éled meg a férfiasságodat, nőiességedet, akkor ezt nem tekintheti a részedről reális flörtnek, hiszen ő csak ilyen értelemben egy eszköz, aki mellett egészségesen megélheted a szexualitásodat).

Az indulatáttétel szerves része minden terápiának, sőt indikátora annak, hogy működik.

2022. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elmondtam neki, hogy úgy érzem hogy bármit csinál nem tud rám eléggé figyelni (nyilván tudom hogy nem így van, mert odafigyel meg törődik azzal hogy mi van velem) ezért nőként szeretném felkelteni az érdeklődését. Elég sok kapcsolati problémáról tudtunk ennek mentén beszélni, meg sok kapcsolati problémám megjelent a terápiás kapcsolatunkban, amivel nagyon jól tudtunk dolgozni. Szerintem nagyon hasznos ezeket behozni. Én is nagyon cikinek éreztem, de tudtam hogy csak én érzem annak, mert ez teljesen normális és nem fogja azt hinni hogy azt akarom hogy megfektessen. Ezt el is mondtam és máris könnyebb volt beszélni erről.
2022. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!