Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiával küzdők!...

Szociális fóbiával küzdők! Melyek voltak a legkellemetlenebb helyzetek,legkínosabb pillanatok,amelyet a betegség miatt át kellett élnetek? (Hétköznapi események során,pl. közlekedés,munka,ügyintézés,esetleg ismerkedés)

Figyelt kérdés

Egyszerű szóhasználattal a beégésekre utalok :) Valamint az érdekelne hogy tudtatok-e ilyen helyzetre mosolyogva,vagy nevetve visszagondolni?

Nekem sokszor megkeserítette már az életem,és rengetegszer kerültem általa viccesnek,vagy cikisnek gondolt helyzetbe.Nyilván az adott pillanatban egy ideg voltam,ostoroztam magam,és kis apró ponttá zsugorodtam össze.Viszont utólag sok esetre tudtam nevetve visszagondolni,hogy vicces volt :)



2021. máj. 11. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem az szokott kikészíteni hogy ha olyan meló helyen vagyok, ahol nem tudok sehol elleni egyedül a szünetben. A legutóbbi helyen is ez volt. A munkaterületet ott kellett hagyni, mert ha nem akk h.... néztek. Egyszerre volt az egész gyárban mindenkinek a szünet. Az étkező fullon volt, és a dohányzó is. Az öltözőbe meg nem lehetett bemenni. Eleinte próbálkoztam elbújni ilyen kisebb helyeken, oszlopok mellett stb - de aztán be kellett látnom hogy nincs hová bújni, mert mindenhol jöttek az emberek, és furán néztek. Erre kitaláltam hogy bementem a WC-be, és ott egy kabint magamra zártam. A vicc az volt hogy ezt is észrevették pár hét után, és rákérdeztek "hogy én minden szünetben 💩ni járok"? Ezután pedig már a WC-ben is kezdtem rosszul érezni magam. (Egyébként azóta már nem dolgozok ott.., de 1 hónapot is nehéz volt így lenyomni.)
2021. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem amúgy ezek nem ciki dolgok.Főleg aki hasonló problémával küzd.Mert tudja milyen.Én ezen is mosolyogtam,már bocsi :),de nem rajtad,hanem a helyzeten...hogy végre megtaláltad azt a helyet,ahol magad lehetsz,nyugodtan a feszélyezettség érzése nélkül...erre a többiek még ezt is elrontják,és gondolom utána meg már wc-re is alig mertél elmenni :)

De egyébként ez nálam is így van és volt a munkahelyeimen.Addig nincs gond,míg dolgozni kell,és elfoglalom magam azzal,és mindenki mást is leköt a munka.De mikor bármi munkán kívüli,vagy közbeni csoportos esemény van,vagy akár céges buli...na az nekem is mindig is kínlódás volt,sosem találtam a helyem ilyen helyzetekben,védtelennek és sebezhetőnek éreztem magam.

2021. máj. 11. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem írom le mert annyira lényegtelenek, illetve sok is van belőle, de én egyáltalán nem tudok rajta nevetni, sőt inkább "mélyre hatoló" szégyenérzet van ha hirtelen eszembe jut egy ilyen eset.
2021. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

A beszélgetések során mindig dadogok, keverem a szavakat vagy nem jutnak eszembe. Ez nagyon kellemetlen szokott lenni. Ahogy az előző válaszoló is írta ez egy nagyon erős szégyenérzetet vált ki. Ha buszra kell szálnom akkor nagyon ideges leszek és szorongok ha pedig másik buszra megyek ahol még nem utaztam az még ennél is erősebb szorongást vált ki. A szociális fóbia a társasági életem is megölte. A testi reakciók:hányinger(nálam suli előtt reggel elég erősen), gyors szívverés, feledékenység.

Én ezekre a helyzetekre sose fogok nevetve vagy mosolyogva visszagondolni.

2021. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!