Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar eredetü keresztvenek...

A magyar eredetü keresztvenek miért olyan durva hangzatuak? Más is érzi ezt, vagy csak én nekem más az ízlésem? 23F

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a magyar nevek, vagy a nem magyar nevek "magyarosított" becézései, borzalmasan durvák, nem szépek. Pl az angolban a legtöbb név olyan kis finom, kellemes hangzású, nem olyan erőteljes kiejtésü, mint pl egy Ferenc, vagy Péter, vagy Zita, Sára. Ezek valahogy olyan erősen hangzanak, míg egy Susan az nagyon nem, de egy ZSUZSA már csúnya és durva a fülemnek. Mások is éreznek így, vagy ebben csak én vagyok különc?



Én példáúl megváltoztattam a nevem Dánielről Krisztiánra, mert a Dániel, ugyan nem magyar eredetü név, hanem zsidó, de az ebből fakadó beceneve a "Dani", valami krva undorító és ez már persze magyar származék, a Krisztiánnak pedig Krisz a beceneze ami Angolul is Chris.



2022. jún. 6. 19:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem azért, mert ha megfigyeled, az angol megfelelőben zöngétlen mássalhangzók vannak mint pl a Susan-ban is (az n-t kivéve), a magyarban pedig az s zöngés párja a zs van, ami egyeseknek dúrvának handozhat.
2022. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Mert a magyar nem angol. Ennyi. Az egész nyelv kiejtése durvább.
2022. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na ezt még nem figyeltem meg :) lehet ez az oka!
2022. jún. 6. 19:48
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
dzsúlia
2022. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
dzseremi
2022. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
dzsozef
2022. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hehe, ha kimondod angolúl a kettőt, érezheted hogy a dzs még itt is sokkal finomabb mint a magyarban! A Jeremy-ben pedig az R finboman van beemelve, míg a magyarban csak odacsapják :D
2022. jún. 6. 19:56
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vagyok valami nagy hazafi, szarok az egész nemzetünkre, de:

Nyugati agymosott vagy!

Az még érthető, hogy nem tetszett a saját neved, vagy az amikor valakinek ódivatú régies hangzású neve van, de az amikor megkérdőjelezed a magyar emberek sajátosságait az már durva!

2022. jún. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, megfigyeltem. A magyar alapvetően egyszerű, puritán nép. Megjeleik ez sajnos a neveknél is. A vezetéknevek között is több a borzalmas. Amolyan "csak legyen valami neve oszt jonapot" tipusú név.
2022. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Jé, én is teljesen így látom! Alapvetően szeretek nyelvekkel foglalkozni és nekem a magyar nyelv is tetszik, de a mostanában megjelenő ujmagyar nevek szerintem is durvák és nem tetszenek.

Egy Zsombor, Zeteny, Zsejke vagy Boróka szerintem rémesen hangzik, pedig most nagyon kapcsolják ezeket a magyar ontudathoz.

Bár a nevadast inkább a divat befolyásolja.

Ennek ellenére én látom egy pozitív vonulatat is a dolognak, hiszen egyébként tök jó hogy színessé teszi a világot, és létezik egy olyan hely, ahol lehet Botond vagy Csenge.

2022. jún. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!