Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik "nákolnak", ( pl 'találná...

Akik "nákolnak", ( pl 'találnák', 'hoznák'), azok azért nem beszélnek normálisan, mert hülyék?

Figyelt kérdés
Abból indulok ki, hogy aki így beszél, arra legalább 1-2x biztos rászóltak már, hogy ne "nákoljon", de mégis így tesz. Mi az oka szerintetek, hogy nem beszélnek normálisan?

2022. máj. 19. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Az engem is zavar, ki szoktam javitani. De kivancsian varom, lesz-e olyan, aki szerint az ugy rendben van🍿
2022. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Biztos lesz, mert hát a jolly joker erre, hogy "mindenki úgy beszél, ahogy akar"...
2022. máj. 19. 21:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokan így nevelkedtek elmaradottabb településeken, ezért rájuk ragadt egyfajta "tájszólásként", mivel a környezetükben ez így volt megszokott, -és vált a mindennapok részévé
2022. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Dialektus, mint kifejezés, ismerős? Középiskolai nyelvtan óra, tájszólások? Nem? Akkor nem kéne másokat hülyének nevezni :)
2022. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem neveztem annak őket, hanem rákérdeztem,hogy ettől ők hülyék -e... Szövegértés okoska!

Másrészt az iskolában szerintem a magyar nyelvet oktatják, és emiatt legalább a tanárok rájuk szóltak mindenképp. De akkor miért nem tanultak meg rendesen beszélni? A ragozás elrontása nem dialektus. A hangok másképp mondása, más kiejtése az dialektus, de az nem az, hogy képtelenek normálisan ragozni. Még egy külföldit megértek, hogy összekeveri, de egy magyar anyanyelvű...

2022. máj. 19. 21:19
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez is lehet dialektus, a ragozás itt másmilyen rendszerre épül, mint a közhasználatban. A nyelvtan egy nagyon összetett dolog, alternatív szabályok szerint is működhet.
2022. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

5: megkérdezted hogy ők hülyék-e, mert a további válaszaid alapján vártad hogy itt mindenki helyeseljen mert te már elkönyvelted őket hülyének. Engem ne nézz annak viszont pls.


És nem, ez nem a ragozás elrontása hanem más szabályokon alapuló ragozás ami bőven belefér a tájszólás kategóriába. Megjegyzem a nyelvkutatóknak pont az ilyen beszűkült emberek miatt van nehéz dolga mert a ,,ha nem beszélsz pesti magyart akkor hülye vagy" mentalitás kiöli a nyelvi hagyományokat.

2022. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Videkiek es vagy ciganyok altalaban az ilyenek.
2022. máj. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen így szokták meg.

Van egy barátom aki így beszél, ha sokat vagyunk együtt akkor nekem is kicsúszik néha a számom, pedig mifelénk nem szokás. Sajnos ragadós. (nálam még a "de viszont" is az. :D)

Ha a szülei így beszélnek akkor nyilván így szokja meg.

2022. máj. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
2022. máj. 20. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!