Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagymamám rosszul csinálja?

Nagymamám rosszul csinálja?

Figyelt kérdés
63 éves mama. 1959-ben született. Van neki Coverex As Komb 10_2,5 gyógyszer Reggel1 tabletta, Ednyt 5mg 2x1 tabletta E:1 Tenaxum, E:1 Valsartan .... mikor 140 vernyomasa csak felét veszi be.. mikor 160 akkor egyet de a többit nem veszi be.. meg reggel hol 8kor veszi be , van mikor délben... este sem 7-kor veszi be van mikor 11kor.. és a vernyomasa este olyankor 180/110 mozog.... 15 éve magas neki... nyakában szívében stent van... szerintem ezt is saját magának csinálta mert nem szedte a gyógyszert. Ha ra szólok hogy egy időben kell be venni azt mondta neki az orvos se mindja meg így a jó ahogy ő kitapasztalja
2022. jún. 6. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát rosszul csinálja. Én intenzív szakápoló vagyok, bár nem kardiológián dolgozom, de az intenzív osztályon is találkozom napjában a magas vérnyomás kezelésével. Szóval mi minden esetben beadjuk a vérnyomás csökkentőt, felezni esetleg 100 alatti értéknél szoktunk, hamarabb semmi esetre sem. Még akkor is megfontolandó, hiszen hamar visszaugrik magasabb értékre amint elhagyjuk. Inkább adunk ilyenlor több folyadékot. Vérnyomás csökkentőt nagyon vég esetben hagyunk el, kb. akkor ha már keringés támogatás kell a betegnek. A Coverex jellegű gyógyszerek tapasztalataim szerint amúgy sem annyira erősek, hogy felezni kelljen. Pláne nem 140-es értéknél.
2022. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!