Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is idegesít, mikor...

Titeket is idegesít, mikor nyomják ezt a 'karma' dumát?

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 23:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Sőt érdekes megfigyelni a környezetedben, ahogy működik... 😂
2022. jún. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

karma létezése = a világ igazságos

a világ nem igazságos -> karma nem létezik


legalábbis szerintem. kíváncsi vagyok, kinek mi a véleménye erről.

2022. jún. 7. 23:52
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, mire mondják. Ha önfelmentésre ("nem csináltam semmit rosszul, csak el vagyok átkozva"), vagy áldozathibáztatásra, az engem is bosszant. De ha csak történik valami, amit jogosnak érez az illető és poénból rávágja, hogy a karma akarta így, mert korábban valami jót tett, az nem zavar.
2022. jún. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Engem is idegesít, igen.

Nem maga a jelenség, hanem a szóhasználat.

2022. jún. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
84%
Engem nem idegesít, valaki hisz benne, valaki nem, te döntöd el, hogy hogyan közelíted meg a dolgokat.Volt sokszor, mikor igazságtalanság ért, sokszor kígyót-békát kiáltottam volna, de boldogabbak voltak azok az emberek, akiknek szólt volna.
2022. jún. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
A Karma egy igen is létező dolog, csak figyelj oda jobban.
2022. jún. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%
Nem, jó emlékeztetnie magát az embernek rá. Berki úr nagyszerű példa rá a közelmúltból.
2022. jún. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit idegesít,mert már kamatoznia kéne annak,amit én adtam.

És a vicces,hogy úgy adtam,hogy nem sajnáltam,és nem is vártam cserébe semmit.

Vagy csak nagyon keveset,ha olyan dologról van szó,amit nem szoktak csak úgy adni.

Azt hiszem,hogy ez a marhaság csak akkor működik,ha valami nemkívánatost akarnak megmagyarázni az emberek.

2022. jún. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Engem csak az idegesít amikor csakúgy puffogtatják az "okosok".. a semennyire sprirituális emberek, annyira közhellyé vagy divattá kezdett válni, és azt sajnálom hogy lebutították, pedig több van ebben.
2022. jún. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

A karma úgy működik, hogy mindenbe bele lehet magyarázni.


Pl én nem adom át a buszon a helyem egy terhes nőnek, mert paraszt vagyok. Majd az utcán kiesik egy ezres a zsebemből és egy ember észreveszi, de nem szól, hanem zsebreteszi.


Erre mondhatják, hogy Karma.


Közben, ha átadom a nőnek a helyem, a pasi valószínűleg ugyanúgy meglopott volna. Mi a garancia, hogy nem így lett volna?


De akkor meg tovább lehet játszadozni a gondolattal, hogy én átadtam a helyem, tehát jót tettem, a pasi meg ellopta a pénzem, aztán kirúgták a munkahelyéről létszámleépítés miatt. Közben valószínűleg kirúgták volna akkor is, ha nem lop meg.


Ugyanúgy, ha ellopom egy csoporttársam beadandóját, majd elmefy az áram, lemerül a mobilom, nem szól az ébresztő és ezért elkések egy fontos ZH-t is lehet karma, de valószínűleg akkor is megtörtént volna, ha saját magam írom meg a beadandót.

2022. jún. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!