Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bántalmazott valóban táptala...

A bántalmazott valóban táptalajt ad a vele való viselkedéssel kapcsolatba?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen van egy végtelenül kedves, barátságos, de szerény, zárkózott, igen szép csaj. Magam is kellemes társaságnak tartom. Aztán szemet szúrt nekem, hogy ahányszor előreengedem az ajtón mindig előretessékel, pedig nem vagyok tekintélyt parancsoló alkat és a pozíciónk is egyező fokozatú. És nem ez az egyetlen jel, hogy alul értékeli magát.

Ha hibázunk a munkában könnyen magára vállalja, hogy ő volt. Fizetés nélkül plusz feladatot, vagy rosszabb munkát könnyebben elvállal, mint mások. Ha kilépek a programból és kiderül ő még nem fejezte be a munkát, visszakapcsolnám, de elrohan, hogy mindegy, nem kell. Volt, hogy a barátja elé jött a munkahelyre kocsival, majd elhajtott és a csajnak fogalma se volt hová ment meg se beszélték, kérdeztem miért nem hívja fel mobilon, mondta majd kiderül és szól a barátja mi van. Többször láttam a pasija használja a mobilját, belenéz a Facebook üzeneteibe. Ha kérdezem bármi hétköznapi dologról, amiről ő is dönthetne (pl. mi a tervük a hétvégére) mindig az a válasza, hogy a barátja majd megmondja. És még sorolhatnám.

Kedves és barátságos vagyok vele, de sajnos azt veszem észre, hogy a viselkedése hatására kezdek vele dominánsabb lenni, többet megengedni vele szembe, mint mással. És erre nem vagyok büszke. Sokkal könnyebben utasítgatom a munkában, mint másokat, néha az asztalára rakom a rosszabb munkát, amihez nincs kedvem és a könnyebbet csinálom, ha rajta kívül más nincs még bent lazán eszek vagy netezek, mert tudom nem beszél róla senkinek, stb. És jó érzést kelt az egész, hogy fölényeskedhetek felette és alám rendeli magát. Másokkal nem szoktam ilyen lenni, magamra sem ismerek.

Sőt régebben én magam éltem bántalmazottként a beteg módon nárcisztikus exemmel. Mindezt összevetve felmerült bennem, hogy a viselkedésem adhatta az exem alá a lovat, hogy bármit megtehet velem? Én kezdetben kedvességből mindenben hagytam az exem érvényesülni, még magam helyett is, csak az ő kívánságait lestem és visszaélt mindezzel, egy követelőző lett, aki engem végül semmibe vett és teljesen kihasznált. Kedvességgel próbáltam elérni, hogy nézzen magába és próbáljuk egyenlő félként tisztelni egymást, de sajnos a viselkedése elfajult.

Sokat gondolkozok azon, hogy a hasonló viselkedéssel vajon mennyire adhattam táptalajt az exemnek, hogy elkanászodjon. Hogy az alárendeltebb viselkedés mennyire játszhat szerepet abban, hogy a személyt alárendeltnek kezdjék is kezelni. Szerintetek van általánosságban szerepe, vagy nincs?



2020. szept. 24. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megválaszoltad a kérdésed...
2020. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy az alárendeltebb viselkedés mennyire játszhat szerepet abban, hogy a személyt alárendeltnek kezdjék is kezelni.":


Kérdező: 10 pontos kérdésed van, mert nálam is ez a helyzet, de férfiként. A munkahelyemen alárendelt vagyok, és ezt igencsak szeretik kihasználni sokan.

Tehát a kérdésre a válasz sajnos igen. Mert beletörődik, hogy neki csak "ez" jutott, ezt "érdemli" meg, stb. Hosszú, külső segítséggel ezen lehet változtatni pl.: pszichológus segítségével, vagy olyan környezetben, ahol támogatják, hogy változzon, kibontakozhassa önmagát.

2020. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos...van alapja a felvetésnek,több mint valószínű.Én férfi vagyok,de alacsonyabb,szelídebb arcú,és kedves,általában csendesebb is,igyekszem mindenkivel jóban lenni.Csakhogy rájöttem,hogy ez nem jó.Az ember ezt várna viszont,de a valóság nem teljesen ez.Már volt,hogy nők is megaláztak,fizikailag is.Egyszerűen,ha az ember nem mutat időnként dominanciát,akkor kiszagolják,hogy bántható.És hát sok beteg ember van,egy férfigyűlölő nő például kifejezetten örül,ha gyenge férfival találkozik,mert a társadalom szemében elfogadott módon bánthatja,hiszen "egy férfi legyen erős,védje meg magát,ugyanakkor nőt nem szabad bántani" persze ugyanígy a férfiak is kiszagolhatják a gyenge áldozatot,nőket és férfiakat is bánthatnak.Szóval lényeg,hogy én ezt felismertem,és azóta merek domináns lenni,csúnyán nézni,és úgy néz ki nem bántanak,legalábbis,könnyebben lerázhatóak a hülyék.

Remek videó,érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=WJFnWUYbiSI

2020. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!